Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

20.03.2017, 13:10

ДВОКРАТНИОТ СВЕТСКИ ШАМПИОН Е НОВ АМБАСАДОР НА МЕКЛАРЕН

Мика Хакинен се врати во формула 1

Двократниот светски шампион Мика Хакинен се враќа во тимот на Мекларен, со кој во 1998 и 1999 ги освои и двете титули во кариерата.

Финецот ќе биде новиот амбасадор на британскиот тим, за кој учествуваше во 130 Гран При натпреварувања меѓу 1993 и 2001 година и освои 20 од нив. На 33 години тој се повлече од Формула 1, но е подготвен повторно да работи во карванот и тоа директно со извршниот директор Зак Браун
- Отсекогаш сум го чувствувал тимот на Мекларен како мое семејство. Така сега можам да кажам дека се враќам дома. Последните години беа многу тешки за сите во тимот и разбирам дека има луѓе кои тешко ги поднесуваат неуспесите и годините без титула и победи - изјави Мика Хакинен.
Текстот е прочитан 766 пати.
#
Ова е најубавиот начин да се каже "збогум"
Вестбрук оствари трипл-дабл без промашување
Игуана прекина меч, па направи селфи со Хас
Руни сака само во Евертон, дури и за помала плата
Почнав да пијам по смртта на сопругата
Постерот од Памела Андерсон во детската ми беше омилен
Федерер стана најстар освојувач на Мастерс титула
Спарс повторно победува, триото на Кливленд даде 101 поен
Шакира и Пике нема да дојдат на свадбата на Меси

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
Наместо транспаренти, цртежи и забава за поддршка на „Заедничка Македонија“ (Фото)
На денешниот музички хепенинг на Школка, во Градскиот парк во Скопје, орга...
ИЗЛОГ
Убавина
Пишува Лејла САБИТ - Вистинска. Лажна. Природна. Вештачка......

"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
Германскиот производител на спортски автомобили, во просек, има профит од ...
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
Четвртата генерација на суперлимузината на "Ауди" ќе биде претставена на 1...
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Фиат" на Саемот во Женева ја претстави крос-верзијата на својот пикап мод...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Фишеци од мортадела
Приготвување:сирењето добро издробете го со виљушка или изрендајте го, па ...
Site Meter