Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

29.09.2016, 14:14

Пежо најавува шоу со новите кросовери за автосаемот во Париз

Автомобилскиот гигант Пежо најави дека на овогодишниот автосаем во Париз ќе има невиден перформанс со обновената дивизија на своите кросовер возила.

Главната улога во шоуто ќе ја имаат моделите 3008, 5008 и редизајнираниот 2008.
Популарноста на кросовер/СУВ моделите вртоглаво расте, а одговорот на Пежо на зголемената побарувачка за такви возила е токму неговата дивизија на пофункционални и попрактични возила кои одлично се прилагодуваат и во урбани, но и надвор од урбани средини.
Моделите 5008 и 3008 ја делат истата модуларна ЕМП2 платформа, а дизајнот се надоврзува на актуелната линија на Пеугеот моделите. Кабината на поголемиот модел е проектирана за сместување на седум патници, при што седиштата во вториот и третиот ред се меѓусебно раздвоени и можат да се соборуваат независно.
Покрај овие два модела, Пежо во Париз ќе го го изложи и редизајнираниот 2008, како и патнички модели 108, 208, 308 и 508.
Автосаемот во Париз ќе биде отворен од први до 16 октомври.


Текстот е прочитан 1954 пати.
#
Тојота подготви спортско издание на Јарис
КИА влегува во светот на спортските лимузини
"Ц-Елизе" доаѓа освежен и поелегантен
"БМВ" ќе ги електрифицира сите модели до 2020 година
„Мерцедес-АМГ“ најбрзо возило со заден погон на Нирбургринг
"Мајбах С650 кабриолет" е најскапиот сериски модел на "Мерцедес"
"Ферари 250 ГТО" се продава за 52 милиони евра!
"Опел" со "мока икс" ќе привлекува млади купувачи
Твинго ГТ, доказ дека добрите работи доаѓаат во мали пакувања
Киа со освежен соул доаѓа во Европа

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
Најзгодните светски ѕвезди во бикини за 2016
ИЗЛОГ
Идила
Пишува Лејла САБИТ - Во Македонија ни се случува идила......

Тојота подготви спортско издание на Јарис
По враќањето на светската рели сцена Тојота на претстојниот Саем за автомо...
КИА влегува во светот на спортските лимузини
Јужнокорејската компанија КИА го одржа своето ветување и ја промовираше пр...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Паштета со 'фстаци
Приготвување: во загреаниот путер малку пропржете ги ситно сечканите кроми...
Site Meter