Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

29.09.2016, 14:15

Помажествена буба за 2017

Експертите од Фолксваген неодамна направија уште еден редизајн на еден од најпопуларните модели на сите времиња - бубата.

Промените се многубројни, а критиките позитивни. Највпечатлива промена е онаа на предниот браник кој доби нов поголем отвор за воздух. што возилото го прави поатрактивен.
Со овој потег е исполнета желбата на дизајнерите оваа буба да има помажествен изглед од претходниот модел, коментираат специјализираните Интернет портали.
Нов дизајнимаат и моделите дјун и ер-лајн.
"Измените не се само од естетска природа имајќи предвид дека во овој автомобил ќе има вграден и 'блинд спот монитор', систем за предупредување на возачот за мртви агли и му го олеснува паркирањето, детектирајќи возила што се наоѓаат одзади, и по потреба автономно го запираат возилото. Во кабината е подобрен и квалитетот на материјалот, а нови бои се вградени и во внатрешноста и на каросеријата. Не треба да се заборават и бензинските ТСИ мотори од 105, 150 и 220 коњски сили, како и ТДИ дизел верзиите од 110 и 150 коњски сили", анализираат специјализираните авто-портали.


Текстот е прочитан 2631 пати.
#
Во Франкфурт ќе се појави шестата генерација на "поло"
"Пежо" ја одбележа титулата во женското рели со "208 блек едишн"
"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Субару ИксВ" им пркоси на европските СУВ-модели
"Фијат 500 мирор": За родените во 80-те на минатиот век
"Митцубиши" во Женева ќе го претстави кросоверот "еклипс"
"Опел" во офанзива со "кросленд икс"
"Форд" ги откри адутите на новото "ГТ"

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ДЕТАЛЕН ИЗВЕШТАЈ ОД СОБРАНИЕТО: НОВ ПРЕТСЕДАТЕЛ, ОБВИНУВАЊА ЗА ПУЧ, УПАД, МАСОВНА ТЕПАЧКА, РАСКРВАВЕНИ ГЛАВИ, ПОЛИЦИСКА АКЦИЈА, ОСУДИ И ОБВИНУВАЊА (ФОТО)
СДСМ и ДУИ вчера прескокнаа две точки од дневниот ред на конститутивната с...
ИЗЛОГ
Поглед
Пишува: Лејла САБИТ - Погледот, велат, е душата на човекот......

Во Франкфурт ќе се појави шестата генерација на "поло"
Септемврискиот Саем на автомобили во Франкфурт ќе му послужи на "Фолскваге...
"Пежо" ја одбележа титулата во женското рели со "208 блек едишн"
Одбележувајќи го освојувањето на титулата во ФИА рели шампионатот за жени,...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter