Македонија Култура Скопје Живот Спорт Свет Калеидоскоп Култура свет
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

20.03.2017, 13:08

3А ВРЕМЕ НА СУСПЕНЗИЈАТА ОД 15 МЕСЕЦИ

Шарапова се "убивала" од пиење

Руската тенисерка Марија Шарапова во интервју за магазинот "Вог" открива дека за време на суспензијата од 15 месеци се "убивала" од пиење.

- Изминатата година пиев алкохол како никогаш во животот. Ќе полудев доколку цело време размислував само за тенис - открива Шарапова во интервјуто во кое открива исто така дека се посветила И на јогата.
29-годишната тенисерка беше казнета поради користење на недозволената супстанца мелдониум. Првичната казна беше две години супензија, но подоцна беше намалена на 15 месеци. Шарапова на тенисот му се враќа на турнирот во Штутгарт, кој што ќе се игра од 24. до 30. април.


Текстот е прочитан 1772 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
ФОТО - „За заедничка Македонија“ до ВМРО-ДПМНЕ: Не смеете да дозволите избор на претседател на Собрание кој нема да ја отфрли Тиранската платформа
Денес сме 29-ти ден откако излеговме на улица. Да им повториме на пратениц...
ИЗЛОГ
Убавина
Пишува Лејла САБИТ - Вистинска. Лажна. Природна. Вештачка......

"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
Германскиот производител на спортски автомобили, во просек, има профит од ...
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
Четвртата генерација на суперлимузината на "Ауди" ќе биде претставена на 1...
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Фиат" на Саемот во Женева ја претстави крос-верзијата на својот пикап мод...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter