Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

01.06.2016, 22:09

"Опел" ја рестилизираше семејната "зафира"

Благодарение на интерактивен конфигуратор кој е направен за сајтот на "Опел", имаме можност да видиме како ќе изгледа рестилизираната "зафира" за 2017 година.

По пет години од почетокот на производството "Опел" одлучи да ја освежи "зафира", пред сè во предниот дел кој е редизајниран по примерот на новите генерации на "астра" и "корса".
Автомобилот доби нов, модерен и компактен кокпит со помал број на копчиња, а мултимедијалниот екран е поставен пониско. Се очекува "зафира" да го има и новиот "онстар" систем на "Опел", како и бројни безбедносни функции и системи за електронска асистенција на возачот, како што е автоматско кочење во случај на опасност од судир со најновата "астра".
Саемската премиера би требало да се одржи во Париз во октомври, по што семејното возило ќе стигне во европските продажни салони.


Текстот е прочитан 2553 пати.
#
"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
"Субару ИксВ" им пркоси на европските СУВ-модели
"Фијат 500 мирор": За родените во 80-те на минатиот век
"Митцубиши" во Женева ќе го претстави кросоверот "еклипс"
"Опел" во офанзива со "кросленд икс"
"Форд" ги откри адутите на новото "ГТ"
Тојота подготви спортско издание на Јарис
КИА влегува во светот на спортските лимузини

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
„За заедничка Македонија“ кон СДСМ: Откажете се и не гласајте за тирански претседател на Собрание (Фото)
Граѓаните дел од граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ кои веќ...
ИЗЛОГ
Убавина
Пишува Лејла САБИТ - Вистинска. Лажна. Природна. Вештачка......

"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
Германскиот производител на спортски автомобили, во просек, има профит од ...
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
Четвртата генерација на суперлимузината на "Ауди" ќе биде претставена на 1...
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Фиат" на Саемот во Женева ја претстави крос-верзијата на својот пикап мод...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter