Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО
МАКЕДОНИЈА
Европратениците бараат ЕУ итно да ги отсели бегалците од Македонија, Грција и Србија
Пратениците во Европскиот парламент ги повикаа Европската унија и националните власти на земјите-членки на Унијата...
Охриѓанецот Бобан Павловски го фати Светиот крст во Скопје
Петар Рупески четврти пат го извади крстот од осветените води на Охридското Езеро
Станислав Бојчески го фати крстот во Тетово
Виктор Петковски го фати Светиот крст Соборниот храм Свети Никола во Куманово
Стефан Петровски го извади светиот крст од Крива Река во Крива Паланка
Православните верници во Битола го одбележаа празникот Богојавление - Водици
Милошоски: СЈО работи според потребите на СДСМ и стана беспредметна институција
Специјалното јавно обивнителство стана беспредметна ин...
Правиме модерна европска општина
За тоа како тече развојот на Македонска Каменица, реал...
Величковски: НАТО потврди дека македонското присуство влијае на подобрување на состојбата во Авганистан
На продажба околу 11.000 станови, цените стабилни
Миноски: Над 35 отсто од македонскиот извоз се произведува во ТИРЗ
ЦРНА ХРОНИКА
Изгоре автомобил во скопската населба „11 Октомври“
Изгоре автомобил „форд фокус“ во скопската населба „11 Октомври“, а оштетени се уште две други возила....
Пронајден починат маж во Скопје
Педесет и петгодишниот Д.И. од село Долно Количани син...
Го нападнал со нож и му украл кеса со 843.000 денари
А.Р. (27) од Скопје, вчера попладне, на булеварот Јане...
Стил кој влезе во историјата
САД (Телеграф) - Меланија Трамп в петок ќе ја облече, можеби, најважната тоалета како прва дама....
Нова песна на "Нуне брадрс" и Војче Петрушев
Дуетот "Нуне брадрс" и хармоникашот Војче Петрушев сни...
"Фолтин" со концерт во чест на Боуви
В петок, Младинскиот културен центар во Скопје ќе слав...
Младите играа турнир, а се соживуваат со сениорите на Вардар
Радост, насмевски, славење, но и солзи, силни дуели, вешти надигрувања и страст видовме на првиот дел од зимскиот ...
Кире Лазаров стана „Мистер 1.000“ на роденденот на својата ќерка
Убедлив пораз на Македонија од брзите словенци
Колената на Халеп не издржаа ни едно коло
Првиот ден на Отвореното првенство на Австралија беше ...
Најубавата руска спортистка ја заврши кариерата на 19 години
Преубавата 19-годишна гимнастичарка Јана Кудрјавцева к...
СВЕТ
КАЛЕИДОСКОП
Потрага по преживеани во затрупаниот хотел во Италија, над 30 се водат како исчезнати (Фото)
Снежна лавина затрупа хотел во планинскиот регион во централна Италија, кој претходно беше погоден од серија земјо...
Европратениците бараат ЕУ итно да ги отсели бегалците од Македонија, Грција и Србија
Пратениците во Европскиот парламент ги повикаа Европската унија и националните власти на земјите-членки на Унијата...
Русите го хакираа и Шерлок Холмс
РУСИЈА, 18 јануари - Руската државна телевизија рече дека хакери се виновни за неовластеното објавување онлајн на ...
Село со 14 милијарди долари годишен приход
КИНА - Облакодер од 72, катахеликоптер место такси, тематски парк, супер-луксузен хотел и мини-квартови со луксузн...
Учителка завела 13-годишен ученик и забременила од него
САД - Наставничка по англиски јазик од Тексас, 24-годишната Александрија Вера, иако и се заканувале 30 години затв...
Осуммина поседуваат половина од светското богатство
Осум лица ја поседуваат истата вредност на имот како и половина од светската популација и ова ниво на нееднаквост ...
КУЛТУРА
СКОПЈЕ
Комеморација за маестро Саша Николовски-Ѓумар
По повод смртта на својот редовен професор и диригент Саша Николовски-Ѓумар денеска на Факултетот за музичка уметн...
Ана Пандевска е прва во две категории
Никола Димушевски, Гоце Гавриловски и Ана Пандевска се наградени во по две категории, на вториот конкурс за откуп ...
Гази Баба годинава ќе асфалтира 72 улици
Општина Гази Баба годинава ќе продолжи со санација на поплавените подрачја, ќе асфалтира улици, ќе гради училиште ...
Скопје се чисти од новиот снег
Новите снежни врнежи во Скопје одново им донесоа работа на зимските служби. Екипите на Град Скопје, на градските б...
Паркот Нирнберг ќе се наводнува со автоматски прскалки
Да се внимава на внатрешните инсталации

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
Богојавление - Водици во Македонија (Фотогалерија)
10-те најпопуларни хотели на Инстаграм!
Социјалната мрежа Инстаграм ја објави листата на 10-те најпопуларни хотели...
Најчитани
ИЗЛОГ
Идила
Пишува Лејла САБИТ - Во Македонија ни се случува идила......

Тојота подготви спортско издание на Јарис
По враќањето на светската рели сцена Тојота на претстојниот Саем за автомо...
КИА влегува во светот на спортските лимузини
Јужнокорејската компанија КИА го одржа своето ветување и ја промовираше пр...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Плескавици од блитва
Приготвување: исчистената блитва ставете ја во вриена вода и варете ја око...
Мое дете
Што доколку детето одбива да спие преку ден
Колку ќе спие вашето дете зависи од неговата возр...
Бебињата ги препознаваат негативните личности
Миленици
Хит се кич џемпери
Колку се посилни и посветли боите и колку повеќе ...
Миленикот на вашиот партнер
Гламур
Скарлет Јохансон е актерка со најголема заработка во 2016 година
САД - Скарлет Јохансон е прогласена за актерка со...
Почина Мишел Морган, најубавите очи на францускиот филм
Мојот дом
Енергија за почеток на денот
Здрав појадок кој секој сам може да си го направи...
Шоу-рум за свадбени декорации
Авиони
Забрането за летање!
САД - Ако на светската мапа се исцртаат дестинаци...
Лани летале 3.7 милијарди луѓе
Техно мода
Филипс го произведе најголемиот закривен монитор
"Филипс" и нивниот партнер ММД го промовираа свој...
„Нокиа“ се враќа на пазарот на смартфони
ЗДРАВЈЕ И УБАВИНА
Мозокот му помага на телото да се бори со бактериите
Мозокот не ги контролира само нашите мисли и осно...
Со сок против грип
Против вирусите не постои лек, но има начин ...
Јакнете го имунитетот и редовно мијте ги рацете
БЕРЛИН - Со малку среќа, редовното миење на ...
Експресната диета на Ким Кардашијан
"Јадете многу нискокалорични протеини, овошј...
Со храна во борба против мастите (2)
Ова е уште еден извор на мононезаситени маст...
ДИЕТА И ФИТНЕС
Диета со вино
Може ли виното да биде добар сојузник за симнувањ...
Site Meter