Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО
МАКЕДОНИЈА
Зависници од странски медијатори
Макс ван дер Штул, Герт Аренс, Џејмс Пердју, Питер Фејт, Франсоа Леотар, Ален Лероа, Штефан Филе, Вајгл, Кукан, Хо...
Постхумно одликувани припадници на МВР кои загинаа во Куманово
Претседателот Ѓорге Иванов со "Орден за воени заслуги" ги одликува Единицата за специјални задачи и Единицата за б...
Политичката криза ќе го преполови растот
Кој е Хајндл, германскиот специјален пратеник за Македонија?
Изборите во Македонија веќе не треба да се одложуваат
Бесплатно впишување на имот во 29 општини
Отворањето на нови зони е исплатливо
Македонските инвеститори треба да ги имаат истите пово...
Со грантови од 10 илјади евра ќе се отвораат приватни градинки
Државата обезбеди шест милиони денари помош за отворањ...
Сточарите ќе добијат обесштетување за убиените крави
Сточарите ќе добијат обесштетување за говедата кои ќе ...
Орав: Институциите да им служат на сите
Народни собири на ГДОМ во осум градови
Протести на „Протестирам“ во Скопје и повеќе градови низ Македонија
ВМРО - ДПМНЕ до ДИK достави предлози за членови на избирачките одбори
ЦРНА ХРОНИКА
По пет години затвор за разбојништво врз мигранти
Перо Рујковски (42) и Перо Митев (35), и двајцата од село Миравци, Гевгелиско, добија по пет години затвор, откако...
Грабната девојка во Шуто Оризари, Скопско
Кривична приајва за командирот на велешката полиција
МВР, преку одделот за внатрешна контрола, криминалисти...
Пијан возач усмртил еден и повредил друг пешак, па побегнал
Едно лице почина, а едно е повредено откако пијан воза...
Калиопи со оган на сцена
Калиопи и придружните вокали завчера ја одржаа првата проба во Арената "Ериксон глоуб " во Стокхолм....
Ферус и Ефто во мај и јуни на турнеја во Австралија
Среќна сум и без дечко
Српските актери Милан Калиниќ и Срѓан Ивановиќ утре во Скопје
Српските актери Милан Калиниќ и Срѓан Ивановиќ ќе гост...
Сања Лефкова со нова песна "Врати се"
Поп-пејачката Сања Лефкова сними нова песна. Станува з...
Македонија нема потврдено учество во кошарската Лига на шампиони
Македонија не е меѓу земјите која досега имаат направено пререгистирање за учество на екипа во новоформираната Лиг...
Нема договор меѓу ФИБА и Евролига, санкциите остануваат
Претставници на Светската кошаркарска федерација (ФИБА) и УЛЕБ не успеаја да постигнат договорат, за разликите со ...
Македонија остана на 141. место на ранг-листата на ФИФА
Македонската фудбалска репрезентација немаше никакво поместување на најновата ранг-листа на ФИФА, откако во измина...
Зидан со три месеци искуство го одведе Реал до 14. финале
Во годинашното финале на Лигата на шампиони ќе гледаме...
Порно-ѕвезда ја прославила титулата на Лестер со секс-маратон
Англиската порно-ѕвезда Ли Меккензи откри дека ја прос...
Македонија се уште не изразила желба за Лигата на шампиони
Европската куќа на кошарката, ФИБА Европа, објави дека...
Вес Морган стана "Капетан Морган"
Капитенот на новиот англиски фудбалски првак Лестер, В...
Доаѓал пијан на тренинзите, па стана најдобар играч во лигата
Џејми Варди е апсолутен хит на сезоната во Англија и в...
Клара Боева стана тренер во германски третолигаш
Сакам рекордна трета европска титула
СВЕТ
КАЛЕИДОСКОП
Меркел: Ако не ги заштитите границите на ЕУ, ќе се врати национализмот
Германската канцеларка Ангела Меркел ги повика денеска европските лидери да ги заштитат надворешните граници на Ев...
Руските деминери од експлозиви и мини исчистиле над 8.000 објекти во Палмира
Руски деминери од мини и експлозиви прочистиле 8.500 објекти во сирискиот град Палмира, што сириската армија, со п...
Доналд Трамп е кандидат за претседател на САД од Републиканската партија
Милионерот и бизнисмен Доналд Трамп во ноември ќе учествува во борбата за претседател на САД од редовите на Републ...
Вишеградската група го отфрли предлогот од Европската комисија
Де Мистура: Ако нема мир во Алепо може да уследи катастрофа
Огнена апокалипска во Канада
ОН: Источниот дел на Алепо е на пат да се претвори во опсадна зона
Русија повлече околу 30 авиони од Сирија
САД ги повикаа своите сојузници да сторат повеќе за уништувањето на ИД
Министрите од земјите на централна Европа незадоволни од предлогот на ЕК
Новиот лондонски дневен весник престанува да излегува по само девет недели
Новиот лондонски весник „Њу Деј“ престанува да излегува, по само девет недели од неговото појавување на британскио...
Европа и Русија го одложија мисиите на Марс за 2020 година
РУСИЈА (Би-Би-Си) - Како што се очекуваше, вселенските агенции на Европа и Русија ги одложија нивните следни мисии...
Гувернерот шампион во ставање вето си го крсти кучето Вето
САД (АП) - Републиканскиот гувернер Пол Лепаж, шамион во ставање вето на ниво на државата Мејн, го крсти неговото ...
Исус од Филаделфија запоседнал во продавница на "Епл"
Елијасон ќе направи спектакуларен водопад пред Версај
Папата Фрањо го повика светот повеќе да ги цени жените
Листа на земји каде негирањето на религијата е казниво со смрт
Гладна мечка барала храна во стан
Американка се избори да чува дома шумски патор
Италијански суд пресуди дека кражба на храна не е кривично дело

КУЛТУРА
СКОПЈЕ
"Онегин" е опера за гребаниците по срцето
"'Евгениј Онегин' е опера за гребаниците по срцето", најавува оперската двојка Иван Антоновски и Украинката Тамара...
Сем Мендес на чело на жирито во Венеција
ИТАЛИЈА (ДПА) - Британскиот филмски и театарски режисер Сем Мендес, авторот на оскаровецот " Американска убавина" ...
Де Ниро де враќа во Кан со специјална проекција
ФРАНЦИЈА (Кански фестивал) - Канскиот филмски фестивал на 16 мај ќе го пречека Роберт де Ниро во Фестивалската пал...
Дориан е ретко духовит уметник за денешно време
Дориан Р. Шпанзл е словенечки уметник, син на македонската уметница Билјана Унковска и на словенечкиот уметник Руд...
Хрватско уметничко дуо со проект во Чифте
"Капетан Америка" и "Лазар" во "Синеплекс"
Електромобилите ќе возат и во Градски парк
Поцрвенеа уште три фонтани во Скопје
Откако минатиот месец демонстрантите ја обоија во црвено водата во фонтаната "Воин на коњ", минатата ноќ истото се...
Ќе се олесни пристапот до Болницата во Козле
Исчистени се каналите покрај улицата, а се поставува и нов асфалт во должина од 350 метри...
Топол оброк ќе се прави во нова кујна
Кујнските елементи ќе бидат од граѓанин кој за време на велигденските празници ја посетил народната кујна и видел ...
Не фали ниту едно цвеќе од пеперутката и од желката
Школата во Љубанци слави 150 години постоење
Родителите ќе чуваат стража

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

Најчитани
ИЗЛОГ
Пат(ување)
Пишува Лејла САБИТ - Актуелна приказна пролетва. Некој оди на ...

Изложба на олдтајмери в сабота во Скопје
Вкупно 80 автомобили и над 20 мотоцикли ќе бидат дел од 11. Меѓународна из...
"Фолксваген" е најпродаван во првите три месеци од 2016
"Фолксваген" и покрај очекуваниот пад поради аферата "Дизелгејт" е најпрод...
Малиот "хонда џез" ќе одговори на семејните задачи
Новиот "хонда џез" е можеби најпрактичниот и простран модел во класата на ...
БМВ го претстави дизелскиот монструм од 400 КС
Германскиот гигант "БМВ" премиерно го најави новиот дизел агрегат со огром...
Премиера на новото "ауди А5" на 2 јуни
Новото "ауди А5" за кое се зборуваше многу во последните месеци ќе има атр...
Колку кровните носачи влијаат на растот на потрошувачката на горивото?
Ако во гепекот во вашиот автомобил не можете да го сместите се она што сте...
ХУМАНОСТ
ХУМАНОСТ
Апел за помош на малата Ели
Топол дом за Жиката од Прибилци
Да и` помогнеме на Матеа побрзо да се врати во училиште кај своите другарчиња

ФотоОбјава на Христовото воскресение
ФотоФудбалска академија на ФК Вардар

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Колач од моркови
Подготовка: Изматете ги жолчките, маслото и шеќерот. Додадете ги топлата в...
Мое дете
Како децата да пораснат во среќни луѓе?
Некои научници тврдат дека среќата е вродена, но ...
Зошто е важно вашето дете да чита книги
Миленици
Мачка преживеа осум дена во кутија испратена по пошта
ВЕЛИКА БРИТАНИЈА (АП) - Сијамска мачка по име Кап...
Варшава се грижи за 30.000 мачки
Гламур
"Ролинг стоунс" побара од Доналд Трамп да престане да пушта нивни песни за време на кампањата
САД (АП) - Групата "Ролинг стоунс" побара од репу...
Почина асистентот на Кид Рок
Мојот дом
Енергија за почеток на денот
Здрав појадок кој секој сам може да си го направи...
Шоу-рум за свадбени декорации
Авиони
Десетгодишно девојче тајно влегло во авион
Десетгодишно девојче, без лични документи и билет...
Патничка на своето бебе му даде име на авиокомпанија
Техно мода
„Сони“ со рекорден успех на „Типа“ наградите за 2016
Sony освои рекордни пет награди на овогодинешните...
Гугл претстави нова тастатура за Андроид
ЗДРАВЈЕ И УБАВИНА
СОС совети како да го надминете стресот
Анализирајте се себеси: признајте дека сте исцрпе...
1.250 нови болни од астма за четири години
Расте бројот на пациенти со астма, како на о...
Зајачки трн за здрави бубрези и зглобови
Ononis spinosa (зајачки трн) е повеќегодишно...
Саут бич диета на Никол Кидман
Никол Кидман и Џесика Симпсон се хранеа спор...
Сокови и фитотерапија
Кога ќе се решите да го смените начинот на и...
ДИЕТА И ФИТНЕС
7 дена - 7 килограми
Оваа диета се базира на јајца и на пилешко место,...
Site Meter