Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

23.06.2016, 21:49

Платил 4,3 милиони евра за табличка со бројот "1"

Ариф Ахмад Ал Зароуни од Обединетите Арапски Емирати платил дури 4,3 милиони евра за регистарската табличка со ознака "1".

Ал Зароуни по секоја цена сакал да дојде до регистрацијата па на аукција одржана месецот за неа издвоил 18 пати повеќе пари од најмалата понудена сума. Бидејќи се дограбил до неа, тој изјавил дека нема намера да ја продаде, но не открил кој модел на автомобил ќе го краси табличката со бројот "1".
Претходно табличката стоеше на "пагани хуајра" кој се појави во 2012 година и чинеше милион евра.


Текстот е прочитан 2722 пати.
#
Тојота подготви спортско издание на Јарис
КИА влегува во светот на спортските лимузини
"Ц-Елизе" доаѓа освежен и поелегантен
"БМВ" ќе ги електрифицира сите модели до 2020 година
„Мерцедес-АМГ“ најбрзо возило со заден погон на Нирбургринг
"Мајбах С650 кабриолет" е најскапиот сериски модел на "Мерцедес"
"Ферари 250 ГТО" се продава за 52 милиони евра!
"Опел" со "мока икс" ќе привлекува млади купувачи
Твинго ГТ, доказ дека добрите работи доаѓаат во мали пакувања
Киа со освежен соул доаѓа во Европа

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
Најзгодните светски ѕвезди во бикини за 2016
ИЗЛОГ
Идила
Пишува Лејла САБИТ - Во Македонија ни се случува идила......

Тојота подготви спортско издание на Јарис
По враќањето на светската рели сцена Тојота на претстојниот Саем за автомо...
КИА влегува во светот на спортските лимузини
Јужнокорејската компанија КИА го одржа своето ветување и ја промовираше пр...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Паштета со 'фстаци
Приготвување: во загреаниот путер малку пропржете ги ситно сечканите кроми...
Site Meter