Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

16.03.2017, 13:54

"Фијат 500 мирор": За родените во 80-те на минатиот век

Освен обележувањето на 60-годишнината од појавувањето на "фијат 500", или популарното "фиќо", 2017 година ја одбележува и дебито на "500 мирор", новата верзија која како целна група ги има припадниците на генерациите родени во 80-те и 90-те на минатиот век кои сакаат нови технологии и сакаат да возат кола со многу содржини.

Стандардната опрема на "500 мирор" вклучува седуминчен ХД екран осетлив на допир, блутут систем, УСБ и команди на управувачот пресвлечен во кожа.
Моделот е унапреден со ограничувач на брзината, контрола на возење и сензори за дожд и темница. Линијата на мотори е широка, почнува од 1,2-литарскиот бензинец со 69 КС и 0,9-литарскиот "твин-ер" од 85 КС и завршува со Еуро 6 дизел моторот од 1,3 литри, "мултиџет ИИ" со 95 КС.


Текстот е прочитан 1052 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
Наместо транспаренти, цртежи и забава за поддршка на „Заедничка Македонија“ (Фото)
На денешниот музички хепенинг на Школка, во Градскиот парк во Скопје, орга...
ИЗЛОГ
Убавина
Пишува Лејла САБИТ - Вистинска. Лажна. Природна. Вештачка......

"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
Германскиот производител на спортски автомобили, во просек, има профит од ...
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
Четвртата генерација на суперлимузината на "Ауди" ќе биде претставена на 1...
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Фиат" на Саемот во Женева ја претстави крос-верзијата на својот пикап мод...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Фишеци од мортадела
Приготвување:сирењето добро издробете го со виљушка или изрендајте го, па ...
Site Meter