Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО
КАЛЕИДОСКОП
Американски проститутки го канат Путин на секс со врзување
Рускиот претседател Владимир Путин изјави дека руските проститутки се најдобри на светот, одговарај...
Учителка завела 13-годишен ученик и забременила од него
САД - Наставничка по англиски јазик од Тексас, 24-годишната Александрија Вера, иако и се заканувале...
Село со 14 милијарди долари годишен приход
КИНА - Облакодер од 72, катахеликоптер место такси, тематски парк, супер-луксузен хотел и мини-квар...
Осуммина поседуваат половина од светското богатство
Осум лица ја поседуваат истата вредност на имот како и половина од светската популација и ова ниво ...
Мајка, татко и син родени на ист датум
САД - Лук и Хилари никогаш не заборавиле да си ги честитаат родендените. Тоа е лесно, бидејќи се ро...
Блогерка стана милионерка на Јутјуб
САД - Дваест и двегодишната Американка Ева Гатовски стана милионерка заработувајќи пари од нејзинит...
Како Фејсбук ги изеде весниците
ГЕРМАНИЈА (Дојче веле) - Се движиме низ џунгла од информации. Од Фејсбук не бомбардираат мачиња, ку...
Додека ловел крадци, верверичка му ги јадела чоколадите
КАНАДА - Во еден локален маркет во Торонто на сопственикот постојано му фалеле чоколади, а крадецот...
Иванка платила 5.5 милиони долари за куќа во соседството на Обама
САД - Најстарата ќерка на новоизбраниот американски претседател Доналд Трамп, Иванка Трамп и нејзин...
„Ескорт“ девојки и момчиња нов хит на Инстаграм (фото)
Девојките и момчињата, кои работат како „придружници“, станаа нов хит на Инстраграм, откако почнаа ...
Британските хипстери направија бум на цените на недвижностите
ВЕЛИКА БРИТАНИЈА - Хипстерите ги препознаваме по уредните долги бради, карираните кошули, а од поно...
Принцезите не гласаат
ВЕЛИКА БРИТАНИЈА - Животот на Кејт Мидлтон потполно се промени откако пред речиси 6 години влезе во...
Дале отказ од работа за да патуваат, а сега им плаќаат за да посетуваат егзотични места
САД - Млад брачен пар одлучил да направи пауза од стариот начин на живот за да патува низ светот, а...
Почина новинарката која прва ја објави веста за почетокот на Втората светска војна
ХОНГ КОНГ (Вашингтон пост) - Британската новинарка Клер Холингворт, позната како прва воена новинар...
Трамп ги знае најстрого чуваните тајни на Тесла?
САД - Новоизбраниот претседател на САД, Доналд Трамп, е единствениот човек на светот што ги знае си...
Пловечки тропски остров
ВЕЛИКА БРИТАНИЈА - Потребата за престиж и вишок пари условиле нешто поинакво во светот....
Магијата на зимската убавина: Снегулките не се бели
САД - (Нешенал џиографик) - Дали снегулките навистина се бели и кој е "виновен" што ги цртаме токму...
Новиот човечки орган доби име - мезентериум
ИРСКА - Новиот орган во човечкиот организам и официјално го доби името мезентериум и се наоѓа во ди...
Го вратила внукот во болница бидејќи е премногу грд
Повозрасна жена од градот Санта Марта во Колумбија не сака да го прифати внукот бидејќи е премногу ...
Десет личности кои ќе ја одбележат Европа во 2017 година
Меѓу 10-те луѓе кои најмногу ќе влијаат на Европската унија во 2017 година, во која ЕУ се соочува с...
Родителите не ја пуштаат сама надвор оти е многу убава
РУСИЈА - Русинката Ангелика Кенова речиси да никогаш не ја напуштила својата куќа сама....
Трансформери ќе ги чуваат границите на Јужна Кореја
ЈУЖНА КОРЕЈА - Виталиј Булгаров, дизајнер на роботот Метод 2, кој често соработува со авторите на х...
Титаник не потонал поради удар во санта мраз?
САД - Се појави нова теорија за еден од најтрагичните бродоломи - потонувањето на "Титаник"....
Американски близнаци се родија во различна година
САД - Американските близнаци Соер и Еверест се појавија на светот во државата Аризона во интервал о...
Новата 2017 е година на огнениот петел
РУСИЈА - Новата 2017 година, во која според кинескиот хороскоп петелот ќе го заземе местото на мајм...
Почина уметникот што го нацрта Бамби
САД (Би-би-си) - Тајрус Вонг, илустраторот чии дела го инспирираа анимираниот филм "Бамби" на "Дизн...
Кога часовникот мери пари
Часовниците дефинитивно нема да го променат светот, но некои од оние што ги носеле или ги носат час...
"Индепендент": Внимавајте што објавувате на Фејсбук!
ВЕЛИКА БРИТАНИЈА - Крајот на годината вообичаено е идеално време да се свртиме наназад и да размисл...
Место в црква на молитва, ќе се палат свеќи преку мобилен
ПОРТУГАЛИЈА - Иноватори од Португалија изработиле апликација за смартфон со која верниците ќе можат...
Слонови нападнаа село во Непал, еден убиен и десетина селани повредени
НЕПАЛ - Големо стадо слонови, од за сега, непознати причини, нападнале село во Непал и речиси го ср...
Пропаѓа предградие на Детроит, евакуирана цела населба
САД - Цела населба е евакуирана, а комуналната служба ја пренасочи канализацијата во реката Клинтон...
Руските деца им испратија 45 тони новогодишни подароци на децата од Сирија
РУСИЈА - Руски ученици им испратија на своите врсници од Сирија 45 тони подароци за Нова Година, со...
10.000 гости на роденден на 15-годишна Мексиканка
МЕКСИКО - Повеќе од милион луѓе го потврдиле преку интернет доаѓањето на 15-годишниот роденден на е...
Почина највалканиот човек во Европа
ЧЕШКА - Чешкиот бездомник Лудвик Долежал, познат како највалканиот човек во Европа, почина во напуш...
Сараево само што ја воведе мерката „пар-непар возила“ заради загадувањето - Ја укина
Денеска е укината мерката забрана за движење на одделни моторни возила, по системот „пар-непар“ што...
Првата авганистанска жена-пилот побара азил во САД
САД - Првата жена-пилот во Авганистан, предизвикала лути реакции кај припадниците на воздушните сил...
2016 беше година на смртта оти беше година на бројот 9
САД - Секоја година во нумерологијата носи свој личен број и е одбележана со неговите карактеристик...
Тие ќе ја преживеат и апокалипсата
САД - Столетија наназад суверено владеат со светот, барем доколку се вистинити теориите за нив....
Шри Ланка постави рекорд во највисока вештачка елка
ШРИ ЛАНКА - Шри Ланка постави светски рекорд во највисока вештачка елка, со висина од 57 метри, што...
"Боинг": Господине Трамп, новиот претседателски авион нема да биде поскап од 4 милијарди долари
САД - Првиот човек на компанијата Боинг му вети на новоизбраниот американски претседател Доналд Тра...
Сините очи се оптичка илузија?
ВЕЛИКА БРИТАНИЈА - Иако сините и зелените очи инспирирале многу поети и пејачи, се открива дека тие...
Продале буквално се за да одат на најдолгиот меден месец
САД - Млад брачен пар одлучил да продаде речиси се што поседува и да даде отказ од работа за да трг...
Џедаизмот не станаа религија
ВЕЛИКА БРИТАНИЈА - Организацијата инспирирана од серијалот "Војна на ѕвездите" не успеа да ја убеди...
Девојче се понуди да изговара "бонг" додека да се поправи Биг бен
ВЕЛИКА БРИТАНИЈА - На веста дека најголемиот часовник на светот ќе престане да работи заради ренови...
Волчицата од Вол Стрит може да оди во затвор поради фотографија на Фејсбук
РУСИЈА - Руската студентка, 22-годишната Анастасија Ширеншаикова, или како што ја нарекуваат, "женс...
Ана Франк не била откриена поради предавство, туку поради купони за храна
ХОЛАНДИЈА - Најновите тврдења на истражувачите покажуваат дека местото каде се криеле Ана Франк и н...
Почина американскиот хирург Хенри Хајмлих
Американскиот лекар Хенри Хајмлих, кој го откри "Методот на Хајмлих", почина на 92 години....
Од "Јаху" украдени лични податоци на милијарда луѓе
САД - Интернет компанијата "Јаху" соопшти дека повеќе од една милијарда нејзини корисници биле жртв...
Уапсена 86-годишната Дорис Пејн, најстариот крадец на накит во светот
САД - Дорис Пејн (86), најверојатно е најстариот крадец на накит во светот. Таа била уапсена во вто...
Тргнале за Ница, стасале во Ниш
СРБИЈА/ЧЕШКА - Четворица млади Чеси, наместо на ривиерата во Ница, неочекувано се најдоа во Ниш....
Се сликала гола во канцелариите и лифтовите на белгиското МНР
БЕЛГИЈА - Вработена во белгиското Министерство за внатрешни работи е суспендирана од работа поради ...
Дрвени очила од Хрватска за 80. роденден на папата Франциско
Папата Франциско следната недела, за својот 80. роденден, ќе добие необичен подарок од Хрватска - о...
Почина Џон Глен, најстариот космонаут во вселената
САД - Поранешниот американски космонаут Џон Глен, првиот Американец кој ја заобиколи Земјата, почин...
По цел ден седат пред ТВ и мислат дека се добар пример за децата
САД - Родителите поминуваат повеќе од девет часа дневно пред телевизорите, компјутерите и други еле...
Розови тролејбуси само за жени во турскиот град Малатија
ТУРЦИЈА - Управата на градот Малатија на југоистокот на Турција пушта во промет нови розови тролејб...
Тинејџерка на ТВ ја продава својата невиност за 850.000 долари, германски бизнисмен и понуди милион и пол
ВЕЛИКА БРИТАНИЈА - Тинејџерката која во утринска програма на една британска телевизија објави дека ...
Доналд Трaмп останува продуцент на „Приправник"
Новоизбраниот претседател на САД, Доналд Трамп ќе остане извршен продуцент на телевизиското шоу „Пр...
Продадена куќата на монструмот Фрицл, во неа ќе живеат стриптизети
„Куќата на стравот“ во Амштетен, во Австрија, во која Јозеф Фрицл 24 години ја држел својата ќерка ...
Египетските пирамиди не ги граделе робови?
Од совршеноста на нивната изградба до совпаѓањето со ѕвездите и целта во која биле изградени, пирам...
Иднината низ очите на Пентагон
Американската агенција за напредни одбранбени истражувачки проекти (ДАПРА), која е основана во 1958...
Боб Дилан не му дојде на Обама
САД (Делји мејл) - Боб Дилан не се појави на средбата на претседателот на САД Барак Обама со досега...
"Паметниот чадор" на хрватските студенти меѓу најпосакуваните новогодишни подароци
На листата на подароци "кои секој маж ги посакува, но би чувствувал вина доколку би си ги купил сам...
УНАИД: До 2030 година епидемијата на ХИВ може да се запре
Епидемијата на ХИВ до 2030 година може да биде запрена, а тоа пред се ќе зависи од тоа дали младите...
Најбараните криминалци ќе се најдат на божиќен календар на Европол
Божиќните или адвентски календари, што ги одбројуваат деновите од 1 декември до Божик по грегоријан...
Љубов, природа и голи задници
ШПАНИЈА - "Прв пат за Виножито собири слушнав пред осум години. Во текот на авто-стоп патувањето ни...
Топ 7 најевтини европски градови за живот
ВЕЛИКА БРИТАНИЈА - Брзо растечкиот имотен пазар во Лондон води до раст на цените и тоа предизвикува...
Францускиот Спајдермен се качи по стаклен облакодер без јаже
ШПАНИЈА - Францускиот авантурист Ален Роберт, познат како Спајдермен, се искачи на еден од највисок...
Не знам кој е претседател на САД и не сакам да знам
САД - Маж од Брунсвик, Џорџија избра да не знае кој победил на последните избори во САД....
На трагата на вистината за потеклото на мистериозните експлозии во Галаксијата
Потрагата по мистериозните "брзи радио-експлозии", со многу кратко но интензивно пулсирање на радио...
Последици од експериментите на д-р Менгеле или природен феномен: Добредојдовте во градот на синооките близнаци
Вишата раса луѓе, според перцепциите на нацистите, се синооки и русокоси Германци. Токму така, спор...
Зелената визија на Мадрид
Шпанскиот главен град, Мадрид, троши милиони евра за да ги прошири постојните паркови и што повеќе ...

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
Фотографиите од сексапилната албанска поп пејачка Ени Кочи уриваат рекорди на Интернет
ИЗЛОГ
Идила
Пишува Лејла САБИТ - Во Македонија ни се случува идила......

Тојота подготви спортско издание на Јарис
По враќањето на светската рели сцена Тојота на претстојниот Саем за автомо...
КИА влегува во светот на спортските лимузини
Јужнокорејската компанија КИА го одржа своето ветување и ја промовираше пр...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Варени јаболка со пудинг
Приготвување: јаболката измијте ги, излупете ги и ставете ги во половина л...
Site Meter