Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

23.08.2016, 14:51

Форд GT вреден 450.000 долари стекна голема популарност, компанијата двојно го зголемува производството

Тие кои издвоиле 450.000 долари и се обиделе да го порачаат Фордовиот супер автомобил GT, а притоа не успеале да го осигураат својот примерок, дефинитивно ќе бидат среќни поради одлуката на компанијата двојно да го зголеми производството.

Форд GT е толку популарен што компанијата се одлучи двојно да го зголеми производството, така што овој автомобил ќе се произведува четири, а не две години како што беше планирано. Компанијата Форд на почеток планираше да произведе 500 примероци на моделот GT, што е 250 годишно, а автомобилите би биле продадени само на добро проверени купувачи кои се "идеални амбасадори на брендот".
Меѓутоа, утврдено е дека не само што постојат многу луѓе кои можат да го купат овој автомобил, туку можат и соодветно да го претставуваат брендот. Поради тоа компанијата во текот на четири години ќе произведе барем 1.000 автомобили.
Да потсетиме, автомобилот има 3,5 литарски V6 twin-turbo мотор кој развива над 600 коњски сили.


Текстот е прочитан 3222 пати.
#
"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
"Субару ИксВ" им пркоси на европските СУВ-модели
"Фијат 500 мирор": За родените во 80-те на минатиот век
"Митцубиши" во Женева ќе го претстави кросоверот "еклипс"
"Опел" во офанзива со "кросленд икс"
"Форд" ги откри адутите на новото "ГТ"
Тојота подготви спортско издание на Јарис
КИА влегува во светот на спортските лимузини

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
„За заедничка Македонија“ кон СДСМ: Откажете се и не гласајте за тирански претседател на Собрание (Фото)
Граѓаните дел од граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ кои веќ...
ИЗЛОГ
Убавина
Пишува Лејла САБИТ - Вистинска. Лажна. Природна. Вештачка......

"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
Германскиот производител на спортски автомобили, во просек, има профит од ...
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
Четвртата генерација на суперлимузината на "Ауди" ќе биде претставена на 1...
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Фиат" на Саемот во Женева ја претстави крос-верзијата на својот пикап мод...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter