Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

01.06.2016, 22:09

Ибрахимовиќ е заштитно лице на новото "волво В90"

"Единствените фудбалери кои самите можат нешто да променат се Меси, Роналдо и јас", изјави Златан Ибрахимовиќ на почетокот на снимањето на рекламата за новото "волво В90" која премиерно се емитуваше завчера.

Ибра сè уште не одлучил дали ќе му остане верен на ПСЖ или ќе се пресели во Премиерлигата, но му остана верен на шведскиот автомобилски бренд со кој соработуваше и на кампањата за "волво ХЦ70".
"Волво В90" е караванска верзија на новиот модел "С90". Долго е 4,96 метри и користи само четирицилиндрични бензински и дизел-агрегати во распон на силата од 190 до 320 КС. Врв на понудата е хибридната варијанта "Т8 твин енџин" која комбинира турбобензински агрегат и електромотор со вкупна сила на системот од 407 КС.
Овој модел го карактеризираат кратки спустови, долга хауба и ниска линија, "кул" скандинавски дизајн изработен од благородни материјали и фина пластика, односно квалитет што може да се почувствува. Просторот го има во изобилие, било да седите напред или назад. "Волво" користи најсовремени технолошки решенија, напред е независната суспензија со двократна виљушка која се употребува за првпат, а на задната осовина се наоѓа мултилинк суспензија од лесен композитен материјал.
Сите верзии на моделот сериски доаѓаат со осумстепен "гиртроник" автоматски менувач, а цената ќе почнува од 49.000 евра.


Текстот е прочитан 3803 пати.
#
"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
"Субару ИксВ" им пркоси на европските СУВ-модели
"Фијат 500 мирор": За родените во 80-те на минатиот век
"Митцубиши" во Женева ќе го претстави кросоверот "еклипс"
"Опел" во офанзива со "кросленд икс"
"Форд" ги откри адутите на новото "ГТ"
Тојота подготви спортско издание на Јарис
КИА влегува во светот на спортските лимузини

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
ФОТО - „За заедничка Македонија“ до ВМРО-ДПМНЕ: Не смеете да дозволите избор на претседател на Собрание кој нема да ја отфрли Тиранската платформа
Денес сме 29-ти ден откако излеговме на улица. Да им повториме на пратениц...
ИЗЛОГ
Убавина
Пишува Лејла САБИТ - Вистинска. Лажна. Природна. Вештачка......

"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
Германскиот производител на спортски автомобили, во просек, има профит од ...
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
Четвртата генерација на суперлимузината на "Ауди" ќе биде претставена на 1...
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Фиат" на Саемот во Женева ја претстави крос-верзијата на својот пикап мод...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter