Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

30.03.2017, 14:31

"Пежо" ја одбележа титулата во женското рели со "208 блек едишн"

Одбележувајќи го освојувањето на титулата во ФИА рели шампионатот за жени, "Пежо" ја лансираше специјалната верзија на моделот "208 блек едишн".

Победничката на 2016 ФИА рели шампионатот, Кети Манингс, е именувана за амбасадор на брендот за Англија. Лани Кети стана првата Британка која ја освоила европската рели-титула по 50 години и благодарение на нејзините успеси, "Пежо" реши да го претстави специјалното издание, кое се издвојува од новата верзија по палетата на бои: "нера блек", "бјанка вајт" и "хурикејн греј".
Одличните црни алуминиумски фелни од 16 инчи, со бели детали и црните ретровизори придонесуваат за впечатливиот екстериер на моделот, кој го движи 1,2-литарски пјуртек бензинец од 82 КС, кој беше прогласен за мотор на годината.


Текстот е прочитан 1500 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

58-ми ден протести за иднината на Македонија (Фотогалерија)
ИЗЛОГ
Брод
Пишува Лејла САБИТ - Има најубав поглед на свет......

Во Франкфурт ќе се појави шестата генерација на "поло"
Септемврискиот Саем на автомобили во Франкфурт ќе му послужи на "Фолскваге...
"Пежо" ја одбележа титулата во женското рели со "208 блек едишн"
Одбележувајќи го освојувањето на титулата во ФИА рели шампионатот за жени,...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter