Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

27.03.2017, 14:33

Научниците препорачуваат скара со рузмарин

Истражувачите од Канзас Стејт Универзитетот открија дека рузмаринот може да го редуцира нивото на сврзниците на хетероцикличките амини (ХЦА) во месото печено на скара.

ХЦА настануваат во храната богата со протеини, кога се пече на скара, кога се вари или се пржи. Порано спроведените епидемиолошки истражувања укажаа на поврзаноста на ХЦА со некои видови на рак.
Со додавањето на рузмарин во месото кое се пече на скара се намалува нивото на канцерогените материи, тврдат американските научници.


Текстот е прочитан 2709 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

58-ми ден протести за иднината на Македонија (Фотогалерија)
ИЗЛОГ
Брод
Пишува Лејла САБИТ - Има најубав поглед на свет......

Во Франкфурт ќе се појави шестата генерација на "поло"
Септемврискиот Саем на автомобили во Франкфурт ќе му послужи на "Фолскваге...
"Пежо" ја одбележа титулата во женското рели со "208 блек едишн"
Одбележувајќи го освојувањето на титулата во ФИА рели шампионатот за жени,...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter