Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

01.06.2016, 22:08

Славната "буба" се нашминка пред пензија

Иако е веќе потврдено дека во 2018 година ќе биде стопирано производството на легендарната "буба" на "Фолксваген", се чини дека оваа кола во историјата ќе замине со освежено лице.

Имено, Германците одлучија да го пензионираат моделот откако ќе му направат "фејслифт".
Промените се однесуваат на браниците кои ќе станат сплеснати и автомобилот ќе добие спортска нота, додека оние направени за "буба р-лајн" ќе имаат уште поагресивна изведба. Треба да се спомнат и новите бандажи, 17 и 18-инчни, тонирани ЛЕД-светла одзади, нови бои, нов изглед на контролната табла.
Новостите ќе бидат достапни во "купе и "кабрио" изведбите кои и понатаму ќе ги движат три бензински и два дизелски мотори од 150 до 220 КС.


Текстот е прочитан 3778 пати.
#
"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
"Субару ИксВ" им пркоси на европските СУВ-модели
"Фијат 500 мирор": За родените во 80-те на минатиот век
"Митцубиши" во Женева ќе го претстави кросоверот "еклипс"
"Опел" во офанзива со "кросленд икс"
"Форд" ги откри адутите на новото "ГТ"
Тојота подготви спортско издание на Јарис
КИА влегува во светот на спортските лимузини

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
„За заедничка Македонија“ кон СДСМ: Откажете се и не гласајте за тирански претседател на Собрание (Фото)
Граѓаните дел од граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ кои веќ...
ИЗЛОГ
Убавина
Пишува Лејла САБИТ - Вистинска. Лажна. Природна. Вештачка......

"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
Германскиот производител на спортски автомобили, во просек, има профит од ...
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
Четвртата генерација на суперлимузината на "Ауди" ќе биде претставена на 1...
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Фиат" на Саемот во Женева ја претстави крос-верзијата на својот пикап мод...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter