Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО
МАКЕДОНИЈА
За врвна медицинска грижа: Модерна поликлиника на „Аџибадем Систина“ отворена и во Битола (ФОТО)
Клиничката болница „Аџибадем Систина“ инвестира во отворање на својата прва поликлиника. Во модерно уредениот прос...
Ахмети: Се разгледува и опцијата ДУИ да остане во опозиција
Претседателот на ДУИ Али Ахмети пред денешната седница...
Ахмети: Претседателството денес ќе разговара дали ќе се прави нова влада со СДСМ
Попоски - Данкан: Идното позиционирање на Британија да остане поволно за Македонија
ЦРНА ХРОНИКА
Командант Малишева : Пукав со двете раце колку што можев
Второобвинетиот Мухамед Красниќи алијас командант Малишева во својата одбрана пред Основниот суд Скопје 1 рече дек...
Скопјанец на Фејсбук собирал снимки со детска порнографија
Секторот за компјутерски криминал и дигитална форензик...
Притвор за разбојник во Штип
Ја убил сосетката со водоводна цевка и нож
Ние сме фамилија
Се дружиме долги години, семејствата ни се знаат и навистина сме како семејство. На крајот излезе овој албум "Фами...
Украдени интимни фотографии од манекенката Емили Ратајковски
САД - Хакери упаднале во облакот на Емили Ратајковски ...
Најважната модна писта во светот
САД - Големи филмови. Големи ѕвезди. Висока мода....
Адријана Лима му се врати на кошаркарот Марко Јариќ
Бившиот кошаркар Марко Јариќ и најпознатиот супермодел во светот, Адријана Лима, се повторно заедно, тврдат српски...
Дебелиот голман на Сатон поднесе оставка
Голманот на англискиот петтолигаш Сатон јунајтед кој в...
Сите едвај го чекаат реваншот во Монако
На Манчестер сити му требаа дури пет гола за да обезбе...
СВЕТ
КАЛЕИДОСКОП
Американка ќе ја роди својата смртно болна ќерка за да ги донира нејзините органи и да спаси други бебиња
Кери Јанг од Оклахома неодамна добила вест што ниту една идна мајка не би сакала да ја чуе и наспроти тоа одлучила...
Путин е најбогатиот човек на светот?
Рускиот претседател Владимир Путин можеби е најбогатиот човек на светот, ако им се верува на експертите кои негово...
Папата е опкружен со свештеници кои го прикриваат најстрашниот смртен грев
ВАТИКАН - "Страст" е насловот на новата книга на експертот на париски "Експрес" за Ватикан, Емилијано Фитипалди. Т...
"Педесет нијанси потемно" тера на неверство
САД - Едно неодамнешно истражување открива дека меѓу жените што го гледале филмот "Педесет нијанси потемно", посто...
КУЛТУРА
СКОПЈЕ
Јовановски и Мирчевски во филм со Ерик Кантона
Во понеделникот вечер се одржа премиерата на хрватскиот филм "Анка" на актерот и режисер Дејан Аќимовиќ, работен с...
Шведска награда за "Ослободување на Скопје"
Филмот "Ослободување на Скопје" во режија на Раде и Данило Шербеџија доби специјална награда од жирито на фестивал...
Уривање на дивоградбата на "Самоилова" следната недела
Градоначалникот на Центар, Андреј Жерновски, вчера го потпишал барањето до МВР за помош при уривањето, а тоа има р...
Во Кисела Вода реализирани 80 отсто од проектите
Повеќе од 80 проценти од предвидената програма во изминативе четири години е реализирана, истакна градоначалничкат...
Сендвичи за луѓето на улица
И монтажните паркиралишта ја чекаат новата влада

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
И Оги за 5000-тиот број на „Вест“
За јубилејниот 5000. број на Вест подготвивме и ексклузивна несе...
Најчитани
ИЗЛОГ
Оскар
Пишува Лејла САБИТ - Сон на секоја жена....

"Митцубиши" во Женева ќе го претстави кросоверот "еклипс"
По подолго време, "Митцубиши" на Саемот во Женева што ќе се одржи во март,...
"Опел" во офанзива со "кросленд икс"
"Опел" ги објави фотографиите и техничките детали од новиот компактен крос...
"Форд" ги откри адутите на новото "ГТ"
Иако првите примероци на "форд ГТ" од фабричката лента се симнаа кон крајо...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Печени компири со сланина
Приготвување: компирите и кромидот излупете ги, исечете ги на тркалца, пос...
Мое дете
Насочете ги децата сами да пронајдат решение
Психолозите ги советуваат родителите да не им дел...
Што доколку детето одбива да спие преку ден
Миленици
Хит се кич џемпери
Колку се посилни и посветли боите и колку повеќе ...
Миленикот на вашиот партнер
Гламур
Скарлет Јохансон е актерка со најголема заработка во 2016 година
САД - Скарлет Јохансон е прогласена за актерка со...
Мојот дом
Енергија за почеток на денот
Здрав појадок кој секој сам може да си го направи...
Шоу-рум за свадбени декорации
Авиони
Звукот на авионите го менува вкусот на храната
САД - Истражувачите на американскиот Универзитет ...
Авион принудно слетал поради смрдеа од вагина
Техно мода
Новите Samsung Galaxy A3 и A5 паметни телефони достапни во Македонија
Откако пред светската јавност компанијата Самсунг...
ЗДРАВЈЕ И УБАВИНА
Зошто треба да научите да скијате
Со скијањето е исто како и со музиката. Или е доб...
Природна козметика за убави кожа и коса
Најдобриот рецепт за убавина е добро познат ...
8 продукти што ги топат мастите
Овие продукти го поттикнуваат метаболизмот, ...
Вечерајте безгрижно, научниците ја откриле тајната на ноќното слабеење
Строгата диета е заблуда. Група истражувачи ...
Диета со вино
Може ли виното да биде добар сојузник за сим...
ДИЕТА И ФИТНЕС
Експерт за здрава исхрана вели: Појадувајте торта
Додека повеќето нутриционисти не советуваат рано ...
Site Meter