Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

09.06.2016, 21:34

Специјално издание на "камаро" за "Трансформери 5"

Петтиот дел на "Трансформери" кои во кината ќе се вратат следното лето, режисерот Мајкл Беј на Твитер откри како ќе изгледа еден од најпопуларните автомобили во неговиот филм - новиот "шевролет камаро".

Сагата за "трансформерите" и судирот на роботските возила ќе продолжи со петтиот дел "Последниот витез", а тоа значи дека ќе видиме нови возила во филмот. Режисерот Беј ја откри најновата верзија на најпопуларниот авторобот во серијалот, "Бамблби". "Шевролет" го преработи новото "камаро" во карактеристичната "жолто-црна" комбинација и автомобилот изгледа одлично.
За разлика од обичното "камаро", ова го карактеризираат изразените спојлери и логото на автороботи. Главните улоги во филмот ги толкуваат Марк Волберг и Ентони Хопкинс.


Текстот е прочитан 2087 пати.
#
Тојота подготви спортско издание на Јарис
КИА влегува во светот на спортските лимузини
"Ц-Елизе" доаѓа освежен и поелегантен
"БМВ" ќе ги електрифицира сите модели до 2020 година
„Мерцедес-АМГ“ најбрзо возило со заден погон на Нирбургринг
"Мајбах С650 кабриолет" е најскапиот сериски модел на "Мерцедес"
"Ферари 250 ГТО" се продава за 52 милиони евра!
"Опел" со "мока икс" ќе привлекува млади купувачи
Твинго ГТ, доказ дека добрите работи доаѓаат во мали пакувања
Киа со освежен соул доаѓа во Европа

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
Најзгодните светски ѕвезди во бикини за 2016
ИЗЛОГ
Идила
Пишува Лејла САБИТ - Во Македонија ни се случува идила......

Тојота подготви спортско издание на Јарис
По враќањето на светската рели сцена Тојота на претстојниот Саем за автомо...
КИА влегува во светот на спортските лимузини
Јужнокорејската компанија КИА го одржа своето ветување и ја промовираше пр...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Паштета со 'фстаци
Приготвување: во загреаниот путер малку пропржете ги ситно сечканите кроми...
Site Meter