Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

26.01.2017, 13:46

"Опел" во офанзива со "кросленд икс"

"Опел" ги објави фотографиите и техничките детали од новиот компактен кросовер "кросленд икс".

Најавен како свеж, компактен, простран и сестран, а кој доаѓа со трендовскиот двобоен СУВ-изглед, овој урбан кросовер модел е втор член на семејството "икс" во Б-сегментот, во кој $ се приклучи на објавената "мока икс".
Овој модел е за 16 см пократок од "астра" и за 10 см повисок, што овозможува уживање во повисока положба. Купувачот ќе ужива во иновациите, како: ЛЕД-светла, анатомски седишта, задна панорамска камера, систем за помош при паркирање, систем за предупредување во случај на судир, систем за препознавање на замор, излегување од лента, кочење во случај на опасност...
Маската на ладилникот е нагласена, доминираат предните светла, страничните линии се остри, а ефектот на летачки покрив се покажа добитен за атрактивноста и за елеганцијата на возилото, кое истовремено е и софистицирано и робусно.


Текстот е прочитан 4571 пати.
#
Во Франкфурт ќе се појави шестата генерација на "поло"
"Пежо" ја одбележа титулата во женското рели со "208 блек едишн"
"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Субару ИксВ" им пркоси на европските СУВ-модели
"Фијат 500 мирор": За родените во 80-те на минатиот век
"Митцубиши" во Женева ќе го претстави кросоверот "еклипс"
"Форд" ги откри адутите на новото "ГТ"

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

56-ти ден „За заедничка Македонија“: Да ја зачуваме нашата земја, во име на заветот на нашите предци (ФОТО)
Веќе 56 дена како граѓаните на Македонија го изразуваат својот револт пора...
Принцезата од Тајланд во посета на Македонија (Фото)
Принцезата од Тајланд, Маха Чакри Сириндорн, на покана на сопругата на пре...
ИЗЛОГ
Брод
Пишува Лејла САБИТ - Има најубав поглед на свет......

Во Франкфурт ќе се појави шестата генерација на "поло"
Септемврискиот Саем на автомобили во Франкфурт ќе му послужи на "Фолскваге...
"Пежо" ја одбележа титулата во женското рели со "208 блек едишн"
Одбележувајќи го освојувањето на титулата во ФИА рели шампионатот за жени,...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter