Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

20.04.2017, 06:55

МАКЕДОНСКАТА ЕВРОВИЗИСКА ПРЕТСТАВНИЧКА ПРОЗБОРЕ ЗА ЉУБОВТА

Бурческа: Вљубена сум во гитаристот од мојот бенд

Македонската и германската претставничка за Евросонг, Јана Бурческа и Левина, одржаа заедничка свирка во скопскиот клуб "Јавна соба". Во придружба на бендот "Офбитс", Јана и Левина ја продолжија музичката дружба што започна во Тел Авив, на промотивната евровизиска турнеја...

За целиот текст и за фотографиите кликнете тука.


Текстот е прочитан 3938 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

58-ми ден протести за иднината на Македонија (Фотогалерија)
ИЗЛОГ
Брод
Пишува Лејла САБИТ - Има најубав поглед на свет......

Во Франкфурт ќе се појави шестата генерација на "поло"
Септемврискиот Саем на автомобили во Франкфурт ќе му послужи на "Фолскваге...
"Пежо" ја одбележа титулата во женското рели со "208 блек едишн"
Одбележувајќи го освојувањето на титулата во ФИА рели шампионатот за жени,...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter