Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

16.07.2016, 18:31

ПОРТУГАЛЕЦОТ СЕ ПОФАЛИ СО НАЈБРЗИОТ АВТОМОБИЛ НА СВЕТОТ

Роналдо се поднови со "бугати вејрон" од 2,5 милиони евра

Капитенот на Португалија, Кристијано Роналдо, по освојувањето на европската титула на неодамна завршеното ЕП во Франција, се почасти со нова "машина".

Ѕвездата на Реал Мадрид ја поднови гаражата со суперлуксузни и брзи автомобили откако го купи "бугати вејрон", најбрзиот и најскап автомобил на светот.
Се работи за кабриолет верзија на стандардниот "вејрон" со В16 мотор и зафатнина од 8.000 кубици, четири турбополначи преку кои ослободува сила од 1.001 КС, а максималната брзина му достигнува 400 км/ч, односно 369 км/ч кога му се симнат тврдиот кров.
"Гранд спорт" верзијата на "Бугати" е произведена во само 150 примероци, од кои 50 веќе се испорачани на клиентите.
- Стигна животното - се пофали Роналдо на социјалните мрежи, стоејќи со него пред својата гаража во која има место само за најскапите коли во светот.


Текстот е прочитан 5945 пати.
#
Во Франкфурт ќе се појави шестата генерација на "поло"
"Пежо" ја одбележа титулата во женското рели со "208 блек едишн"
"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Субару ИксВ" им пркоси на европските СУВ-модели
"Фијат 500 мирор": За родените во 80-те на минатиот век
"Митцубиши" во Женева ќе го претстави кросоверот "еклипс"
"Опел" во офанзива со "кросленд икс"
"Форд" ги откри адутите на новото "ГТ"

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ДЕТАЛЕН ИЗВЕШТАЈ ОД СОБРАНИЕТО: НОВ ПРЕТСЕДАТЕЛ, ОБВИНУВАЊА ЗА ПУЧ, УПАД, МАСОВНА ТЕПАЧКА, РАСКРВАВЕНИ ГЛАВИ, ПОЛИЦИСКА АКЦИЈА, ОСУДИ И ОБВИНУВАЊА (ФОТО)
СДСМ и ДУИ вчера прескокнаа две точки од дневниот ред на конститутивната с...
ИЗЛОГ
Поглед
Пишува: Лејла САБИТ - Погледот, велат, е душата на човекот......

Во Франкфурт ќе се појави шестата генерација на "поло"
Септемврискиот Саем на автомобили во Франкфурт ќе му послужи на "Фолскваге...
"Пежо" ја одбележа титулата во женското рели со "208 блек едишн"
Одбележувајќи го освојувањето на титулата во ФИА рели шампионатот за жени,...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter