Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ Убава Македонија Невреме август 2016
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

МАКЕДОНИЈА
Трет круг гласање за новиот генерален секретар
Советот за безбедност на Обединетите нации во Њујорк, на седницата треба да го спроведе третиот круг од гласањето ...
Утре ќе се знае дали ќе има избори на 11 декември
Консензус за петтиот член на ад хок телото за мониторинг на медиумите за време на изборите сè уште не е постигнат....
Намерно се уништува туристичката сезона
Невообичаени риби кои наликуваат на пирани се уловени во водите на Дојранското Езеро....
Комисијата за медиуми се уште без согласност за петтиот член
УХМР најавува ново невреме и град
До утре ќе се задржи стабилно, сончево и топло време со мала до умерена локална облачност, информираат од УХМР....
ДИК ги завршува дополнителните проверки на спорните гласачи
Денеска истекува рокот во кој Државната изборна комисија треба да направи дополнителни контроли или лично да конта...
Нов состанок на Комисијата за медиумско претставување за избор на петиот член
Членовите на Привремената комисија за следење на медиумското претставување денеска на пладне ќе продолжат со средб...
Четврта ротација на словачки полицајци во Македонија
Јолевски: Македонија останува посветена на зачленувањето во НАТО
Укинати патничките возови за Белград и за Солун
Распродадени аранжманите за Ватикан
Ниту еден спорен гласач од Демир Капија
Рокот во кој Државната изборна комисија требаше да нап...
Се намалува активното население
Стапката на активно население, која претставува учеств...
МВР доби 25 возила "шкода јети", донација од Чешка
Донација од 25 возила "шкода јети", во вредност од 740...
Во Лихнид се ковале највредни пари на Балканот
Во стариот, антички Лихнид, едно од историските имиња ...
Собрани над 51 милион денари за поплавените
Црвениот крст на Република Македонија соопшти дека дос...
Се чекаше и по половина час за влез во "Св. Богородица"
Од изгрејсонце вчера дворот на црквата заштитничка на ...
Шекеринска: Ако има политичка волја одлука за избори ќе има
Ако има политичка волја, решение на 31 август и одлука...
Проработи рудникот "Злетово" во Пробиштип
Со вадење на руда на Денот на рударите вчера беше рест...
За студентите 220 илјади јајца со големина Л
Државниот студентски дом распиша оглас за набавка на ј...
На Денот на рударите рестариран еден од најстарите рудници Злетово

Рудникот за олово и цинк „Злетово“ – Пробиштип ден...
Споменик за пилотите од хеликоптерската несреќа
Струмичките советници го усвоија предлогот за подигање...
150 илјади возила дневно поминуваат на патарина
Атрактивните и поевтини летни понуди на туристичките а...
Автопатот Демир Капија - Смоквица ќе биден пуштен во мај догодина
И мажи сукаат кори и тарана
Садев коноп за научни цели
ЦРНА ХРОНИКА
Автопатот Скопје - Тетово зоолошка градина на отворено
Автопатот Скопје - Тетово како да е зоолошка градина на отворено....
Исчезна кумановка
Душанка М. (71) од Куманово во саботата вечерта е приј...
Со нож под грло ограбен таксист во Ќерамидница
Непознат напаѓач, завчера попладне, во скопската насел...
Елена и Даниел добија награди за најдобри пејачи
Елена Ристеска и Даниел Кајмакоски завчера добија признанија за најдобра пејачка и за најдобар пејач, на доделувањ...
Црквата "Св. Богородица" ни дава спокој
Фолк-пејачката Јованка Житарова-Терзиоски со сопругот Роберт викендот во Охрид ги крштаваа нивните близначиња Зои ...
Бијонсе триумфираше на Ем-Ти Ви Видео музичките награди
Горан Папаз на фестивал во Србија
Музичарот Горан Папаз вечерва ќе настапи на фестивал в...
Заврши Меѓународниот тамбурашки фестивал во Куманово
Заврши Меѓународниот фестивал на тамбурата во Куманово...
Изложба на фотографии од пет години на "Џој фест" во Крива Паланка
Градскиот музеј Крива Паланка во соработка со Музичкио...
Поп и фолк-естрадата се сплоти за помош на поплавените
Хорот нè смирува и духовно нè богати
Линдзи Вон не се срами да вежба во скинати хеланки
Најдобрата светска скијачка Линдзи Вон ги почести нејзините следбеници на Инстаграм со фотографија од вежбалница....
Уште три дена отворена можност да се биде дел од Вардар!
Останаа уште три дена до затворањето на уписите во Фудбалската Академија на ФК Вардар. Ги очекуваме децата родени ...
„Асови“ ќе прават нови ракометни асови во Кичево
Нова школа од Кичево се приклучува во Ракометната акад...
Серена јавно рекламира градници
Серена Вилијамс повторно шокира при комбинирањето на о...
Ракометот се засакува од мали нозе
Во Ракометната академија на Вардар има и школи каде мо...
СВЕТ
КАЛЕИДОСКОП
Зголемен бројот на нови бегалци на грчките острови
Минатата недела значително е зголемен бројот на нови бегалци и мигранти кои пристинале на островот Лезбос, соопшти...
Петмина приведени за пожарот во Брисел
Пет лица беа задржани на распит во врска со пожарот којшто избувна утрово во Институтот за криминологија во Брисел...
Бомбашки напад врз бриселскиот Институт за криминологија
На Институтот за криминологија во северен Брисел утрово експлодира бомба, но нема повредени лица, бидејќи зградата...
Грција почнува нови преговори со кредиторите
Христијански свештеник нападнат за време на венчавка
ИНДОНЕЗИЈА - Индонезиската полиција истражува терористички напад со нож врз христијански свештеник за време на вен...
Се продава скелет на птицата додо
ВЕЛИКА БРИТАНИЈА (АП) - Птицата додо е истребена, но некој колекционер сега може да има скелет од оваа птица....
Џиновско „СОС“ ги спасило од пустиот остров
Двојка заталка на оддалечен, ненаселен остров во Тихи Океан, а беше спасени откако хеликоптер на американската мор...
КУЛТУРА
СКОПЈЕ
Намерно не пишувам бестселери
Кога сте млад автор, критичарите се повозрасни од вас и нивните зборови најчесто се: ајде да го/ја здробиме или ај...
Балетот "Сон" на Рисимкин премиерно во Пекинг
Хартиениот билет купен кај возачот останува
ЈСП "Скопје" продолжува со новиот систем за наплата на превозот и покрај одложениот старт на истиот систем кај при...
Отворен нов дом за стари лица во Кисела Вода
Коритото на Сува Река се чисти од растенија и од отпадоци

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

УБАВА МАКЕДОНИЈА: ИЛИНДЕНСКО КРУШЕВО
По повод 25-годишнината од независноста на Македонија, „Вест“ прави голема...
УБАВА МАКЕДОНИЈА: Пелистер
По повод 25-годишнината од независноста на Македонија, „Вест“ прави голема...

Најчитани
ИЗЛОГ
Шопинг
Пишува Лејла САБИТ - Попустите ве тераат да купувате......

Дизајнерски скици на новата „Киа Рио“ за 2017
Корејскиот производител на автомобили "Киа" ги објави дизајнерските скици ...
Форд GT вреден 450.000 долари стекна голема популарност, компанијата двојно го зголемува производството
Тие кои издвоиле 450.000 долари и се обиделе да го порачаат Фордовиот супе...

ФотоСедум дена по невремето во Скопје
ХУМАНОСТ
ХУМАНОСТ
Апел за помош на малата Ели
Топол дом за Жиката од Прибилци
Да и` помогнеме на Матеа побрзо да се врати во училиште кај своите другарчиња

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Краставици во кисела павлака
Приготвување: краставиците по должина пресечете ги, исчистете ги од семкит...
Мое дете
Развој на сетилото за вид кај бебињата
Во текот на првите неколку месеци видното поле на...
Безбедна лежалка за бебе
Миленици
Кога кучето повраќа...
Повраќањето се јавува како резултат на широк спек...
Кучињата откриваат рак на простата?
Гламур
Седумте милиони долари ќе ги донира во хуманитарни цели
САД (АП) - Актерите Џони Деп и Амбер Херд му став...
Спречете го насилството!
Мојот дом
Енергија за почеток на денот
Здрав појадок кој секој сам може да си го направи...
Шоу-рум за свадбени декорации
Авиони
Првиот американски претседателски авион повторно лета
САД - Првиот авион што го носел името "Ер форс уа...
Зошто затајува безбедноста на аеродромите
Техно мода
Индиска војна против торентите
Индиската влада почна војна против нелегално през...
Фејсбук нуди контроверзна апликација само за тинејџери
ЗДРАВЈЕ И УБАВИНА
Изберете зрела лубеница
Многу е тешко да се одреди дали лубеницата е зрел...
Масло за усни
Усните стануваат зависни од производи за нив...
Пред спиење вадете ја шминката
Не е неопходно да ја отстранувате шминката с...
Вежбање во вода
Согорување на калории со аква степ, односно ...
Брзо и трајно слабеење
Диетите за брзо губење на тежината никогаш н...
ДИЕТА И ФИТНЕС
Половина час со велосипед за здраво срце
Само десет минути возење велосипед дневно ги зацв...
Site Meter