Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет 15 ГОДИНИ „ВЕСТ“
Архива Сакам да кажам
БАРАЈ:
ОД
ДО

МАКЕДОНИЈА
Одбраната ќе бара укинување на првостепената пресуда за петкратното убиство кај Смилковско езеро
Апелациониот суд во понеделник на јавна седница ќе ги разгледува жалбите за случајот "Монструм", во кој ...
Изведени првите 20 операции за ласерско отстранување диоптрија во „Систина офталмологија“
Во специјалната очна болница "Систина Офталмологија" завчера се изведени првите 20 операции за отстранување диоптр...
Нема потреба од надворешна помош поради грчката криза
На македонските банки не им треба надворешна помош за ...
Oтпишани 25 милиони евра долгови на 13.100 баратели
Проектот за отпис на долгови е во длабока фаза и веќе ...
Заменски инкасанти на патарините
Јавното претпријатие за државни патишта вработува 25 и...
Седиштето на ВМРО-ДПМНЕ нема употребна дозвола
ВМРО-ДПМНЕ за инспекцијата во неговата зграда: Провокација без никаква законска основа
Двајца браќа од Скопје нападнале полицаец на скопскиот аеродром
15 ГОДИНИ „ВЕСТ“
ГОРАН МИХАЈЛОВСКИ, ГЛАВЕН И ОДГОВОРЕН УРЕДНИК НА „ВЕСТ“
15 години први (Јубилејна 15-годишнина на „Вест“)
НАШИТЕ НАГРАДИ, МАЈА ИЛИЕВСКА - ПАЧЕМСКА - Водно е трофеј кој секоја власт сака да го освои
Нашите награди - Александра Стојановска - Ги спасивме бубрежно болните од смрт
Нашите награди - Соња Делевска - Ги откривме силувањата на штитеници во ВП дом "Тетово"
Горан Трпеноски, уредник на Политичка рубрика: Јас не сум Шарли Ебдо, јас сум Трпе
Емил Златков, уредник на Интернет изданијата на "Вест": Сурфај весник
АНИ­ТА САЛ­ТИ­РОВ­СКА, УРЕД­НИК НА ЕКО­НОМ­СКА РУБ­РИ­КА: Не би­де­те за­ро­бе­ни­ци на ни­чи­ја вис­ти­на
Александра Милошевска: Немам резервно семејство
Марија Зафировска, уредник на Културна рубрика: Културата не мора да биде здодевна
Маја Илиевска Пачемска, уредник на Скопска рубрика: Со "Вест" го живеам животниот сон
Елица Ангеловска, новинар во економска рубрика: Ако пропаднеш сосе кола, ќе имаме насловна
ОР­ЦЕ КОС­ТОВ - НО­ВИ­НАР ВО СПОРТ­СКА РУБ­РИ­КА : "Вест" ме на­у­чи да ди­шам сло­бод­но
Ана Антевска, новинар во Скопска рубрика: Да ме разбере и баба ми
Александра Георгиев, новинар во рубриката "Живот" : Мојот весник е мојата приказна
Марина Костова, помошник на главниот уредник: Колегиум на страсни читатели
Снежана Ванкова, помошник на главниот и одговорен уредник: Силата е во тимот
Нашите награди - Ружица Фотиновска - Со четири меѓународни награди за обичниот човек
НА­ШИ­ТЕ НАГ­РА­ДИ - Ели­ца Ан­ге­лов­ска - Пот­ра­га по де­ца­та од ули­ца
Нашите награди - Пацка Лазарова - Животна приказна која допре до срцата на сите
Нашите награди - Весна Миленковска - Дилетантка и царица
Лејла Сабит, уредник на рубрика „Живот“, за наградата за колумната „Излог“: "Бекстејџ" ме вивна меѓу ѕвездите
Насер Селмани, новинар во политичлка рубрика: Трпе ќе јадеше ќотек, мислеа дека е Иво Котевски
Ирена Смиљанска, новинар во Економска рубрика: Најтешката задача
ЕЛИЗАБЕТА МИЛОШЕВСКА, НОВИНАР ВО РУБРИКА "ЖИВОТ": Секоја трпеза како да ја готвев
Милена Ѓорѓиевска, новинар во политичка рубрика: Благодарам
Милица Џаровска, новинар во рубрика "Живот" Роденденот на "Вест" го сакам како мојот
ВЕЛЕ ЗМЕЈКОВСКИ, НОВИНАР ВО СКОПСКА РУБРИКА: Со­се­ма слу­чај­но
15 ГОДИНИ „ВЕСТ“
Тони Зографски, уредник на Спортска рубрика: „Вест“ е мојот втор дом
Лејла Сабит, уредник на рубрика Живот, 15 години со "Вест" - Летнаа како сиви галаби
Технички уредници во „Вест“: Нема весник без Трпе и наша цуца
Соња Делевска, новинар во Политичка рубрика: Рум со чај
Ружица Фотиновска, новинар во Економска рубрика: Нема плата што може да ги надомести колегите
Мирослав Илиоски, People Person: Кај работиш ти, човече? Our work is never done
Горан Конев, новинар во Спортска рубрика: Секогаш позитивни
Весна Миленковска, новинар во рубрика "Живот": Весникот редеше тиражи, јас искуство
Маја Бражанска, лектор: Разумен компромис
Александра Спасеска, преведувач: Мојот храбар исчекор
Зоран Андонов, фотограф и дописник од Тетово: Мојот предизвик беше оригиналноста на „Вест“
Ѓоко Атанасов, новинар во Скопска рубрика: За да бидеш успешен, треба да си ја сакаш работата
Тодор Јовановски, дописник од Штип: Ме уценуваа, ама од „Вест“ не се откажав
ВИ­КИ КЛИН­ЧА­РО­ВА, НО­ВИ­НАР ВО ЗА­БАВ­НА РУБ­РИ­КА: Ко­га па­си­ја­та ќе ти ста­не про­фе­си­ја
БИЛЈАНА НЕСТОРОСКА, НОВИНАР ВО КУЛТУРНА РУБРИКА: Зграпчи го "Вест" сега и култура не ти бега
Александар Петревски, графички и веб дизајнер: "Вест" без фотошоп
Сузана Николиќ, дописник од Куманово: Вестовци се како семејство
Пацка Лазарова, новинар во Црна хроника: Двоен јубилеј
Емилија Ивановска, техничка секретарка: Чувар на наградите
Томислав Димишковски, возач: Јас најмногу читам
Даниела Стојановска - технички секретар: Нема забава без списокот на дана
ДРАГАН ЧУБРИЌ, ДОПИСНИК ОД ОХРИД: "Вест" ме врати во новинарството
Катерина Додевска, новинар во Црна хроника: Розова хроника
ЖА­НЕ­ТА ЗДРАВ­КОВ­СКА, ДО­ПИС­НИК ОД БИ­ТО­ЛА: Со "Вест" го кр­ши­ме про­вин­ци­ја­лиз­мот
ВА­НЕ ТРАЈ­КОВ, ДО­ПИС­НИК ОД СТРУ­МИ­ЦА: "Вест" ми ги от­во­ри си­те ви­ди­ци
Антиќ здрав за во Фенербахче
Македонскиот интернационалец Перо Антиќ успешно ги мина задолжителните медицински прегледи во Истанбул пред да го ...
Совеста ми е чиста, ќе одам во рајот
Претседателот на ФИФА во заминување, Сеп Блатер, во ин...
Виножито на дресовите на Рајо Валекано
НБА-клубовите спискаа 1,5 милијарди долари за 24 часа

СВЕТ

КАЛЕИДОСКОП
Пукање ја затвори базата на американската морнарица во Вашингтон
САД, 3 јули - Полицијата го блокира квартот Нејви Јард во Вашингтон откако во седиштето на американската морнарица...
Пуштени слоници на слобода, по години чување врзани со синџири
ВИЕТНАМ (ДПА) - Три азиски слоници од зоолошката градина во Ханој завчера беа пуштени да шетаат низ ограден просто...КУЛТУРА

СКОПЈЕ

Маурицио Анунциата во Музеј на Скопје
Дирекцијата за култура на Скопје, вчера, на прес-конференција најави дека вечерва во 20:30 часот, во Музеј на Град...
Македонските змејови и самовили ќе добијат ликови
Ликовите од македонските бајки ќе добијат своја претстава и визуализација на карактерите кои ќе ги создаваат дизај...
Палморед и пред хотел "Русија"
Од денес ќе се садат 21 палма на потегот кај хотелот "Русија", а потоа и на други локации низ Скопје...
Новите семафори го блокираат Тафталиџе
Проширувањето на улицата, наместо побрз проток на возилата и помали мешаници, направи вистински хаос, секојдневно ...
Јордан Мијалков двонасочна кога ќе се гради Јужен булевар
Чадор за двајца
 

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

САКАМ ДА КАЖАМ
Еуфоричен спокој
Пишува Горан МИХАЈЛОВСКИ - "Чувај се, насилниче, од силата на ...
Најчитани

ВидеоСајлент Жур - Лондон (+16)

ФОТОТОП 10 ПЛАЖИ ВО АМЕРИКА

ИЗЛОГ
Сметка
Пишува Лејла САБИТ - Во банка, жиро или фискална....
ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

Скопје, 16°C Ведро овозможено од Yahoo! Weather

 
    

Крофнички со мед и со цимет
Начин на подготовка: Растворете го квасецот во филџан топла вода, додадете...
Мое дете
Дали девојчињата треба да носат горен дел од костим за капење на базен
На едно осумгодишно девојче од Канада сончевиот д...
Во Велика Британија покрената петиција против дупчење на ушите на бебињата
Миленици
Доверба во домашните миленици
Децата кои се соочуваат со животни проблеми во те...
Високите тонови штетни за мачките
Убави простори
Бели топки кои светат навечер
Интерактивен ентериер во кој постојано се менува ...
Од Исток до Запад
Мојот дом
ГОРДАНА МИЛЕСКА Ѕидови од хартија
Уредувањето на домот со мебел кој го дизајнирале ...
ЈАНАКОВИ: Светилки со дизајнерски потпис
Авиони
Пилот тремаџија по грешка го исклучил моторот
ТАЈВАН, 3 јули (АП) - Пилот кого колегите го опиш...
Што ги труе пилотите и стјуардесите?
Техно мода
Боите на виножитото на Фејсбук
Откако САД во петокот ги легализираа истополовите...
Сони до крајот на јуни ќе претстави нова верзија на ПС4
ЗДРАВЈЕ И УБАВИНА
СОС за рамен стомак пред да заминете на летување
Пред да заминете на одмор и да го облечете костим...
Лубеница освежува и лечи
Лубеницата е омилено летно овошје, иако и пр...
Здраво мени за да ја заштитите кожата
Кремот за сончање не е единствен начин да ја...
Витамини против потење
За нега на лицето користете течни кремови за...
Сладолед за помалку калории
Сладоледот ги содржи сите потребни хранливи ...
ДИЕТА И ФИТНЕС
Добро е да се чувствува глад
Сите во детството доживеале мајките и бабите да г...
Site Meter