Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

22.08.2016, 10:20

И „БМВ“ мора да повлекува возила - регистриран лош „вар“ на сериите „М5“ и „М6“

"БМВ" од американскиот пазар под итно ќе повлече 956 модели од линиите "М5" и "М6", бидејќи двете "ѕверки" имаат проблеми со коленестото вратило.

Инспекцијата утврдила дека имало неправилности во процесот на заварување, заради што на оделни возила постојат фрактури на вратилото и потенцијални проблеми со преносот на силата на задните тркала.
Истиот проблем може да доведе и до тоа автомобилот паркиран на надолнина да "отиде", без разлика на кренатата паркирна запирачка.
Повлекувањето на моделите треба да почне деновиве, сервисот нема да биде едноставен, а за сопствениците на возилата "БМВ" до почетокот на септември ќе осмисли некаква програма за компензација, но и "премостување" на периодот без возило.


Текстот е прочитан 2348 пати.
#
Во Франкфурт ќе се појави шестата генерација на "поло"
"Пежо" ја одбележа титулата во женското рели со "208 блек едишн"
"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Субару ИксВ" им пркоси на европските СУВ-модели
"Фијат 500 мирор": За родените во 80-те на минатиот век
"Митцубиши" во Женева ќе го претстави кросоверот "еклипс"
"Опел" во офанзива со "кросленд икс"
"Форд" ги откри адутите на новото "ГТ"

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ДЕТАЛЕН ИЗВЕШТАЈ ОД СОБРАНИЕТО: НОВ ПРЕТСЕДАТЕЛ, ОБВИНУВАЊА ЗА ПУЧ, УПАД, МАСОВНА ТЕПАЧКА, РАСКРВАВЕНИ ГЛАВИ, ПОЛИЦИСКА АКЦИЈА, ОСУДИ И ОБВИНУВАЊА (ФОТО)
СДСМ и ДУИ вчера прескокнаа две точки од дневниот ред на конститутивната с...
ИЗЛОГ
Поглед
Пишува: Лејла САБИТ - Погледот, велат, е душата на човекот......

Во Франкфурт ќе се појави шестата генерација на "поло"
Септемврискиот Саем на автомобили во Франкфурт ќе му послужи на "Фолскваге...
"Пежо" ја одбележа титулата во женското рели со "208 блек едишн"
Одбележувајќи го освојувањето на титулата во ФИА рели шампионатот за жени,...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter