Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

15.12.2016, 14:43

"Ц-Елизе" доаѓа освежен и поелегантен

Четири години по почетокот на продажбата "Ситроен" темелно ја обнови својата ефтина лимузина "Ц-Елизе".

Автомобилот доаѓа во малку поелегантно и префинето "пакување" со нов изглед и технологија.
На предниот дел новост се браникот, хромот, маската и светлата со 3д ефект. Поради овие промени моделот изгледа поимпресивно од претходникот.
Во внатрешноста промените се дискретни. Колата доби подобри материјали и украсни детали кои ја прават префинета, а најголема вест е екранот осетлив на допир со големина од седум инчи.
Внатрешноста е пространа и нуди доволно место за пет патници и 506 литри багаж. Понудата на моторите не се менуваше. Во зависност од пазарот ќе се нудат основниот бензинец од 82 КС, посилниот со 115 КС и два дизел агрегати со сила од 92 и 100 КС. Автомобилот како и досега ќе се произведува во Шпанија и ќе се продава на сиромашните пазари во Европа, Азија и Африка.


Текстот е прочитан 2162 пати.
#
Тојота подготви спортско издание на Јарис
КИА влегува во светот на спортските лимузини
"БМВ" ќе ги електрифицира сите модели до 2020 година
„Мерцедес-АМГ“ најбрзо возило со заден погон на Нирбургринг
"Мајбах С650 кабриолет" е најскапиот сериски модел на "Мерцедес"
"Ферари 250 ГТО" се продава за 52 милиони евра!
"Опел" со "мока икс" ќе привлекува млади купувачи
Твинго ГТ, доказ дека добрите работи доаѓаат во мали пакувања
Киа со освежен соул доаѓа во Европа

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
Најзгодните светски ѕвезди во бикини за 2016
ИЗЛОГ
Идила
Пишува Лејла САБИТ - Во Македонија ни се случува идила......

Тојота подготви спортско издание на Јарис
По враќањето на светската рели сцена Тојота на претстојниот Саем за автомо...
КИА влегува во светот на спортските лимузини
Јужнокорејската компанија КИА го одржа своето ветување и ја промовираше пр...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Паштета со 'фстаци
Приготвување: во загреаниот путер малку пропржете ги ситно сечканите кроми...
Site Meter