Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

15.03.2017, 14:28

Катадиоптри за подобра видливост во Ѓорче Петров

Нови катадиоптри за подобра видливост на хоризонталната сигнализација се поставуваат на улицата "Ѓорче Петров", на потегот од кружниот тек кај "СП Планет" и улицата "Воин Драшковиќ", до мостот за Сарај, информираат од Град Скопје.

Катадиоптрите се со бела рефлексија и се поставуваат на средишната двојна полна лента на коловозот, на растојание од 1, 3 и од 5 метри.
Поставувањето, информираат од Градот, ќе продолжи и во текот на наредните денови на булеварот "Партизански одреди", кај влезот во пунктот на ЈСП, кај влезот во пазарчето во Ѓорче Петров, кај влезот во поликлиниката "Ѓорче Петров" и на кружниот тек на булеварот "Партизански одреди", кај црквата "Свети Петар и Павле".


Текстот е прочитан 849 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

56-ти ден „За заедничка Македонија“: Да ја зачуваме нашата земја, во име на заветот на нашите предци (ФОТО)
Веќе 56 дена како граѓаните на Македонија го изразуваат својот револт пора...
Принцезата од Тајланд во посета на Македонија (Фото)
Принцезата од Тајланд, Маха Чакри Сириндорн, на покана на сопругата на пре...
ИЗЛОГ
Брод
Пишува Лејла САБИТ - Има најубав поглед на свет......

Во Франкфурт ќе се појави шестата генерација на "поло"
Септемврискиот Саем на автомобили во Франкфурт ќе му послужи на "Фолскваге...
"Пежо" ја одбележа титулата во женското рели со "208 блек едишн"
Одбележувајќи го освојувањето на титулата во ФИА рели шампионатот за жени,...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter