Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

29.06.2016, 23:10

"Астон мартин венквиш загато" во само 99 примероци

Откако во мај, на езерото Комо во Италија, го претстави атрактивниот концепт на "астон мартин загато", британската компанија најави и сериска, но ограничена изработка на овој модел.

Од фабричкиот погон во Гејдон ќе се симнат само 99 примероци на "астон мартин венквиш загато", што во старт му гарантира висока почетна цена и колекционерска вредност во годините што доаѓаат.
Овој модел е петтиот продукт од соработката на "Астон Мартин" и дизајнерската куќа "Загато" од Италија, чија копродукција опфаќа некои од најелегантните модели на сите времиња, како што се "ДБ5 ГТ загато", "В8 вантаж загато" од 1986, "ДБ7 вантаж загато" од 2002 и "В12 вантаж загато" претставен во 2011 година.
Автомобилот ќе го движи импресивен 6,0-литарски В12-агрегат, чија сила е зголемена од 570 на 600 КС, а му овозможува до 100 км/ч да стигне за 3,5 секунди.


Текстот е прочитан 3506 пати.
#
Во Франкфурт ќе се појави шестата генерација на "поло"
"Пежо" ја одбележа титулата во женското рели со "208 блек едишн"
"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Субару ИксВ" им пркоси на европските СУВ-модели
"Фијат 500 мирор": За родените во 80-те на минатиот век
"Митцубиши" во Женева ќе го претстави кросоверот "еклипс"
"Опел" во офанзива со "кросленд икс"
"Форд" ги откри адутите на новото "ГТ"

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ДЕТАЛЕН ИЗВЕШТАЈ ОД СОБРАНИЕТО: НОВ ПРЕТСЕДАТЕЛ, ОБВИНУВАЊА ЗА ПУЧ, УПАД, МАСОВНА ТЕПАЧКА, РАСКРВАВЕНИ ГЛАВИ, ПОЛИЦИСКА АКЦИЈА, ОСУДИ И ОБВИНУВАЊА (ФОТО)
СДСМ и ДУИ вчера прескокнаа две точки од дневниот ред на конститутивната с...
ИЗЛОГ
Поглед
Пишува: Лејла САБИТ - Погледот, велат, е душата на човекот......

Во Франкфурт ќе се појави шестата генерација на "поло"
Септемврискиот Саем на автомобили во Франкфурт ќе му послужи на "Фолскваге...
"Пежо" ја одбележа титулата во женското рели со "208 блек едишн"
Одбележувајќи го освојувањето на титулата во ФИА рели шампионатот за жени,...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter