Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ „ВЕСТ“ НА ЕВРОВИЗИЈА ВО СТОКХОЛМ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО
МАКЕДОНИЈА
Меѓународен мониторинг за Избирачкиот список
Еврокомесарот за преговори за проширување Јоханес Хан вчера излезе со иницијатива за меѓународен мониторинг на Изб...
Нимиц: Не се можни разговори за името, додека не се избере стабилна влада
Медијаторот на Обединетите нации во грчко-македонскиот спор за името Метју Нимиц вели дека не се можни преговори з...
Ќе се воведува неделна откупна цена на доматите
Воведување т.н. неделни откупни цени преку законска измена за да се спречат манипулациите на трговците, предложил ...
Чистка во "Телма"
Македонските сертификати за јаболка најатрактивни за фалсификување
За тендерот за изградба на пругата Бељаковце-Крива Паланка заинтересирана кинеска компанија
Усвоен Стратегискиот план на НБРМ за периодот 2017 - 2019 година
И вечерва протести во Скопје и други градови во земјата
Во организација на Граѓанската асоцијација „Протестира...
"Аустриан ерлајнс" 20 години слетува на Скопскиот аеродром
На Скопскиот аеродром веќе 20 години слетува една од н...
Заев фрлаше боја на Министерството за правда
Лидерот на опозицијата Зоран Заев за време на протести...
"Тера македоника" - ново вино на пазарот
Македонската винарница "Езимит". која годинава одбележ...
Идомени празен
Бегалскиот камп Идомени, во кој имаше околу 10 000 миг...
Твининг проект на АВРМ со нови методи за намалување на невработеноста
Агенцијата за вработување на Македонија со експерти од...
МАН бара Телма да ја преиспита одлуката за отпуштање на 12-те новинари
ЦРНА ХРОНИКА
Изгоре фабрика за брикети во Кавадарци
Во голем пожар вечерва изгоре фабрика за производство на брикети за огрев во Кавадараци. Повредени нема....
Од банкомат на Комерцијална банка украдени 2,5 милиони денари
Од банкомат на Комерцијална банка, лоциран во Нова населба во Велес, непознати крадци украле 2,5 милиони денари....
Чауш тврди дека е наместен
Захир Беќири-Чауш, првообвинет во случајот "Фабрика за...
Револтиран пациент кршел и му се заканувална персоналот поради сменет "мој термин"
Во Клиничкиот центар "Мајка Тереза", на Клиниката за р...
Пронајдени 12 мигранти во „Лада нива“ на патот Гевгелија-Смрдлива Вода
На регионалниот пат Гевгелија-Смрдлива Вода, синоќа ок...
Нема кафеана во Хрватска без песната на Наум
Фолк-ѕвездата Наум Петрески вчера во Скопје го промовираше дуетот со хрватските "Тамбураши за душа", "Желба послед...
Норвешката пејачка Лаила на "Макфест"
Норвешката пејачка и авторка Лаила Самуелс ќе настапи на јубилејното, 30. издание на "Макфест" кое ќе се одржува о...
Македонски алтернативни награди во парк
На 28 мај на пладне, на Школка во скопскиот Градски па...
Панк и алтернативни бендови на "Москито стејџ"
Први потврдени гости кои ќе настапат на Москито сценат...
Џони Деп се разведува по 15 месеци брак
"Љубов и грев", четврта книга на Сузана Турунџиева
Пена забава и десет диџеи на "Уан деј фест"
Џорџ Клинтон на "Егзит"
Време е за поп и за Тијана
Шампионскиот пехар и за ракометарите на Вардар
Ракометарите на Вардар вечерва го добија шампионскиот пехар за првото место освоено во годинашново првенство, а пр...
Ѓоковиќ и Надал обезбедија пласман во 3. коло на Ролан Гарос
Новак Ѓоковиќ и Рафаел Надал обезбедија пласман во 3. коло на Ролан Гарос откако попладнево со 3-0 во сетови ги со...
Червар пронајде репрезентативци и во Радовиш, Борец и Макс Струмица
Од именувањето на Лино Червар за нов селектор на машката ракометна репрезентација со особен интерес се очекуваше н...
Шампионскиот пехар за ракометарките на ЖРК Вардар
Ракометарките на ЖРК Вардар со победа над Металург од ...
Игуаин станува најплатен фудбалер во Серија А
Сопственик на Наполи, Аурелио Де Лаурентис сака Гонзал...
Гризман: Се надевам дека ќе го кренам пехарот на „Сан Сиро“
Најдобриот стрелец на Атлетико Мадрид, Антоан Гризман ...
Бенитез останува тренер на Њукасл и во Чемпионшип
И покрај испаѓањето од Премиер лигата, шпанскиот струч...
НБА ПЛЕЈОФ - Кливленд на чекор до големото финале
„Вардар“ со победа над „Металург“ ја потврди титулата
Ибрахимовиќ го чекаат 200.000 фунти неделно во Јунајтед
Ангеловски: Многу ни значи поддршката од поранешните репрезентативци
СВЕТ
КАЛЕИДОСКОП
Трамп ја обезбеди републиканската претседателска номинација
Американскиот милијардер Доналд Трамп освои доволен број делегати на Републиканската национална конвенција за да б...
Регистриран сигнал од урнатиот египетски авион
Тимот египетски истражители денеска регистрира Ес-О-Ес сигнали од авионот на „Иџипт ер“, кој минатата недела, со 6...
Во конфликтот во Сирија загинале над 280.000 лица
Од почетокот на конфликтот во Сирија пред пет години, па досега, животите во оваа блискоисточна земја ги загубиле ...
Најмалку 80 мигранти се удавија во близина на италијанскиот брег
Обама: Севернокорејската нуклеарна амбиција е сериозна закана
Шојбле: Напуштањето на ЕУ ќе и нанесе тежок удар на Велика Британија
Кловнови се побунија против закон за забрана на забавни точки со животни
САД (АП) - Јавното сослушување за предлог-законот за забрана за користење диви животни во забавни точки во циркузи...
"Соларен импулс" стигна до Пенсилванија, следна станица Њујорк
САД (Би-Би-Си) - Авионот на соларна енергија "Соларен импулс" слета во Лениг вели, Пенсилванија по речиси 17 часа ...
На Халкидики пронајден гроб за кој се претпоставува дека е на Аристотел
Гробот на влијателниот антички филозоф Аристотел најверојатно е пронајден во северна Грција, соопшти денеска грчки...
Дваесет илјади пчели блокираа автомобил
Големината на мозокот влијае на способноста за решавање на проблеми

КУЛТУРА
СКОПЈЕ
Битова и Сен Жермен за почеток на музичкиот викенд
Вечерва од 20:30 часот е првиот концерт на годинешното јубилејно, 15. издание на "Офф фест", а тоа е неодоливата п...
Снимателот на Вендерс и на Фон Трир е лауреат на "Манаки"
Наградата за животно дело Златна камера 300, Интернационален фестивал на светските кинематографери "Браќа Манаки" ...
МНТ со "Соларис" ќе се лансира во Европа
На средина од работата на новата претстава на МНТ "Соларис", вчера ансамблот, предводен од светски познатиот режис...
Плажата во парк подготвена за новата сезона
Од Град Скопје велат дека со плажата и годинава, како и минатите две години ќе стопанисува фирмата "Олд Грипс паб"...
Во автомобилче потстрижувањето е забава
Потстрижување во кола, играње со балони, вовчиња, детски педикир - сето ова од неодамна го има во Скопје во детски...
Партизани и комити ќе пречекуваат туристи во Жена парк
Од оваа недела, момците и девојките од стражата ги пречекуваат туристите и им ги објаснуваат спомениците и градбит...
Децата од градинките цртаа на асфалт
Ученици од Лондон на училиште во Скопје
Нема веќе дупки на "Багдадска"

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

Најчитани
ИЗЛОГ
Село
Пишува Лејла САБИТ - Некој бега од село......

"Атека" е СУВ-првенецот на "Сеат"
"Нисан" пред десет години со оригиналниот "кашкаи" направи мешаница во сег...
"Пежо" ја претстави новата генерација на "3008"
Француските брендови се познати по иновациите кои по секоја цена ги воведу...
Британскиот премиер на жена му и купи половна кола за 2.000 евра
Кога сопственикот на плацот за продажба на половни возила од Оксфордшир пр...
Новиот "гранд сеник" е поголем за број
После новата генерација на "сеник", "Рено" пред светската премиера на Саем...
„Тојота“ и „Убер“ стануваат партнери
"Тојота" и "Убер" потпишаа меморандум за разбирање како најава за можната ...
ХУМАНОСТ
ХУМАНОСТ
Апел за помош на малата Ели
Топол дом за Жиката од Прибилци
Да и` помогнеме на Матеа побрзо да се врати во училиште кај своите другарчиња

ФотоТОП 25 најзгодни политичарки во светот
ФотоЌерката на Жан Клод Ван Дам поопасна од таткото

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Мусака од печурки
Подготовка: Печурките исечени на листови се динстаат со кромидот, додека к...
Мое дете
Доцното вечерање не е поврзано со дебелината кај децата
Истражувањето спроведено на Колеџот Кингс во Лонд...
Дознајте зошто е важно децата да играат надвор
Миленици
Биди мој херој - едукативен настан за поголема грижа кон домашните миленици
Под мотото „Биди мој херој“ денеска во паркот „То...
Мачка преживеа осум дена во кутија испратена по пошта
Гламур
Аријана ќе ја замени Витни во холограмот со Агилера
САД (АП)- Аријана Гранде ќе биде замена за хологр...
Илајџа Вуд: Холивуд е легло на педофили
Мојот дом
Енергија за почеток на денот
Здрав појадок кој секој сам може да си го направи...
Шоу-рум за свадбени декорации
Авиони
Најбизарни глетки, кои пилотите ги виделе од авионите
Пилоти минатата недела на Редит се потсетуваа на ...
Десетгодишно девојче тајно влегло во авион
Техно мода
Кога децата го добиваат својот прв смарфтон?
Дури 39 отсто деца добиваат свој профил на соција...
„Бебе Готвач“ - прва македонска апликација за здрава исхрана на најмладите
ЗДРАВЈЕ И УБАВИНА
Погледот на море го намалува стресот
Истражувањето на американските научници сугерира ...
Не го пуштајте од својот живот мажот со овие 11 доблести!
Доколку запознаете маж, кој е силен, но не м...
Бројот на смртните случаи меѓу заболените од рак би се намалил за 50 отсто, кога луѓето би воделе по здрав живот
Кога луѓето би престанале да пушат, кога би ...
Слабејте додека спиете
Губење на тежината зависи од многу фактори, ...
Време е за вистински промени
Живеете брзо. Колку и да немате време за себ...
ДИЕТА И ФИТНЕС
Како да го стопите салото на стомакот и на половината
Масните наслојки во пределот на стомакот покрај ч...
Site Meter