Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО
Црна хроника
Го ограбил и го нападнал со нож
А.Н. од тетовско Боговиње завчера извршил разбојничка кражба врз М.И. (33) од село Добридол, Гостив...
„Поткуп“ одложен - Обвинителството треба да одлучи за изземањето на обвинителот Милошевски
Основниот суд за 23 февруари го одложи судењето за случајот во кој на лидерот на СДСМ Зоран Заев му...
Љубовна драма во скопска Железара - Ја претепал љубовницата и полугола ја исфрлил на улица
Скопјанец ја претепал својата 52-годишна љубовница и полугола ја исфрлил на улица. Претепаната жена...
Вооружени и маскирани ја ограбиле "Златна копачка"
Две маскирани вооружени лица извршиле разбојништво, и од спортската обложувалница "Златна копачка" ...
Малолетник претепан со метална шипка
Малолетник од Скопје, завчера, 15 минути по 19 часот бил претепан со метална шипка во Скопје....
Почина 48-годишен осуденик
Осуденик на возраст од 48 години починал завчера во затворската амбуланта во затворот во Идризово....
Две години затвор за ексдиректорот на фабриката за кабли "Неготино"
Апелациониот суд Скопје ја потврди двегодишната затворска казна за Бојан Јанев (62) од Скопје, ексд...
Со боксирач претепал Црногорец поради девојка
Поради расправија за девојка 38-годишен жител на Крива Паланка завчера претепал Црногорец....
Татко ја силувал 24-годишната ќерка
Кривична пријава за родосквернавење е поднесена против В.Б. (55) од Општина Пласница, под сомнение ...
За 19 дена во Гевгелија опожарени 18 оџаци
Во изминативе 19 дена гевгелиските пожарникари дури 18 пати интервенирале на гасење запалени оџаци,...
Пронајден починат маж во Скопје
Педесет и петгодишниот Д.И. од село Долно Количани синоќа во 20:30 часот бил пронајден мртов на ули...
Изгоре автомобил во скопската населба „11 Октомври“
Изгоре автомобил „форд фокус“ во скопската населба „11 Октомври“, а оштетени се уште две други вози...
Подготвително рочиште за „Тврдина 2“
Во скопскиот Кривичен суд денеска беше одржано второто подготвително рочиште за предметот „Тврдина ...
Опожарена куќа во Битола од плинска боца
Експлозија на плинска боца предизвикала пожар во куќа на улицата „Пореч“ во Битола....
Во пожар изгоре семејна куќа во Штип
Во пожар на улица „Мирче Ацев“ во Штип вчера изгоре семејна куќа, а по интервенција на Територијалн...
Жена се задушила од јаглен моноксид во Прибилци
Шеесет и шестгодишната В.Н.(66) синоќа била пронајдена почината во демирхисарското село Прибилци, с...
Пожар во село Бачишта, цело семејство остана на улица
Спрат од куќа стара околу 30 години во кичевското село Бачишта утрово изгоре во пожар кој бил преди...
Загина жена
На регионалниот пат Струга-Дебар, завчера околу 17 часот, во струшкото село Враништа, во сообраќајн...
Кумановец ранет во нога
Деветнаесетгодишниот кумановец Б.С. со повреда од огнено оружје во десната потколеница вчера рано и...
Ограбена обложувалницата "Спорт лајф"
Завчера ноќ била ограбена спортската обложувалница "Спорт лајф" на улицата "Ѓорѓи Поп Христов" во С...
120 нерасветлени убиства во Македонија - Досие „Истраги без крај“
С посуровите убиства и затворените полициски истраги се главното обележје на најтешкиот облик на кр...
За кражба на синџирчиња осудени на 38 месеци затвор
Двајца браќа, дрски крадци, заработија затворски казни, оти на сограѓанки од врат им скинале златни...
Полицијата трага по две исчезнати лица
Две лица од Битола и од Прилеп, биле пријавени за исчезнати во полиција....
Ограбена поштата во Царев Двор
Непознат сторител, меѓу 11. и 12. овој месец, во временскиот период од 14:20 до 07:30 часот, во рес...
Запалени три возила во Скопје
Три возила се опожарени вчераноќ на подрачјето на Скопје, соопшти Министерството за внатрешни работ...
Професор по религија ожнеал 12 тони јачмен од туѓа нива
Невзат Муаремов, професор по религија од Велес, доби судска опомена оти ожнеал 12 тони јачмен од ту...
Лажен полицаец побарал пари од кумановец за да му го ослободи синот од затвор
Четириесет и четиригодишен тетовец заработи кривична пријава за измама под сомнение дека лажно прет...
Во пожар во тетовско Бозовце изгореа четири објекти и добиток
Во голем пожар што избувнал ноќеска, околу 3 часот по полноќ во тетовското село Бозовце, изгореа тр...
Тепачка меѓу македонските иселеници во Берлин на божиќна прослава
Македонци се степаа за време на божиќна прослава на нашите иселеници во Берлин, Германија. До тепач...
Почина 73-годишен затвореник
Почина уште еден затвореник од затворот во Идризово. Се работи за 73-годишниот М.А. (73) од Гостива...
Купил јагниња, не сакал да ги плати
Полицијата поднесе кривична пријава против Ј.Д. (55) од село Кокошиње, Кумановско, поради постоење ...
Кражба во филијала на „Македонски пошти“
Непознато лице вчера насилно го одзело дневниот промет од филијалата на „Македонски пошти“ на улица...
Украдени 100.000 денари од казино во Битола
Околу 100.000 денари се украдени денеска од казиното „Слот“ во Битола, лоцирано на улицата „Климент...
Самоубиство во Демир Хисар
Д.Т. (59) од Демир Хисар вчераутро околу осум часот извршил самоубиство, фрлајќи се во бунар....
Повреден пешак од тетовско Слатино
Педесет и четири годишен пешак од тетовското село Слатино здобил телесни повреди откако вчера наутр...
За кражба на три вреќички со ореви ќе лежат две и пол години затвор
Тројца крадци, меѓу кои и една жена од Крива Паланка, во тамошниот суд, за кражба на три вреќички с...
Во тепачка во Боговиње повреден 51-годишен маж
СВР Тетово поднесе кривична пријава против С.С.(63) од село Боговиње поради постоење основано сомне...
Ограбени обложувалница, маркет и автомобил во Скопје
Вооружени и маскирани разбојници вчера во три одделни кражби во Скопје украле пари, документи и пиш...
Кривична пријава за гостиварец за две тешки кражби
СВР Охрид поднесе кривична пријава против Џ.И. (23) од село Дебреште, Гостиварско поради постоење о...
Запалено патничко возило во Крива Паланка
Противпожарната единица од Крива Паланка сионќа интервенирала при гаснење на пожари од запалено пат...
Притвор и кривична за родосквернавење за таткото
Таткото од Куманово кој беше пријавен дека си ја силувал дванаесетгодишната ќерка е во 30 дневен пр...
Приведен српски државјанин осомничен за телесна повреда
На граничниот премин Табановце, завчера, при пасошка контрола бил приведен Ќ.З. (34) од Прешево, Ср...
26-годишен прилепчанец пронајден мртов
Во Прилеп, во објект на поранешно инфективно одделение, во саботата попладне било пронајдено почина...
Кираџија му ја продал покуќнината на сопственикот
Орхан Елезов од Велес (43) е осуден на условна затворска казна оти на сопственикот на куќата во кој...
Жител на Сопот почина во пожар
Ж.П. (58) ОД светиниколското село Сопот почина во пожар кој настанал во помошна просторија во дворо...
Неуспешен грабеж на пошта во струшко Велешта
Непознати сторители вчера или завчера ја исекле железната решетка и насилно ја отвориле алуминиумск...
Повозрасна жена починала во пожар во скопско Буковиќ
М.Б. (83) вчера била пронајдена почината во изгорен кат од куќа во скопското село Буковиќ....
Кражба во ОУ „Прпарими“ во Голема Речица
Кражба во основното училиште „Прпарими“ во Голема Речица извршиле непознати сторители ноќта меѓу вт...
Малолетници каменувале воз на релација Велес - Скопје
Неколку малолетници вчера го каменувале патничкиот воз кој сообраќал на релација Велес - Скопје....
Градежен работник тешко повреден по пад од скеле
Триесет и седумгодишен градежен работник А.Г. од Јабланица, Босна и Херцеговина, вработен во градеж...
Принудувале 11-годишно девојче на брак и секс во скопска Шутка
Единаесетгодишното девојче од домот Ранка Миловановиќ, кое пред Нова година беше пријавено за исчез...
Принудувале 11-годишно девојче на брак и секс во скопска Шутка
Единаесетгодишното девојче од домот Ранка Миловановиќ, кое пред Нова година беше пријавено за исчез...
Пожар во куќа во Петровец, повредени нема
Пожар избувна синоќа во куќа во скопското село Петровец при што целосно се изгорени вториот кат и к...
Пронајдена мртва жена во Вардар
Женско лице на возраст од 60 до 70 години е пронајдено вчера во 12:55 часот во грмушки на десниот б...
Кражба во куќа во ресенско Лавци
Непознат сторител извршил тешка кражба во семејна куќа во ресенското село Лавци. Кражбата, како што...
Ограбени турски државјани во Мрзенци
Непознат строител синоќа ги ограбил Л.Д. (28) и А.Ц. (31) од Турција, кои живееле како потстанари в...
Зголемен бројот на сообраќајки во Тетово
 Зголемување на бројот на сообраќајни несреќи во Тетово од 8,2 отсто во 2016 во однос на 2015 ...

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
Најзгодните светски ѕвезди во бикини за 2016
ИЗЛОГ
Идила
Пишува Лејла САБИТ - Во Македонија ни се случува идила......

Тојота подготви спортско издание на Јарис
По враќањето на светската рели сцена Тојота на претстојниот Саем за автомо...
КИА влегува во светот на спортските лимузини
Јужнокорејската компанија КИА го одржа своето ветување и ја промовираше пр...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Паштета со 'фстаци
Приготвување: во загреаниот путер малку пропржете ги ситно сечканите кроми...
Site Meter