Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

23.03.2017, 13:41

"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика

"Фиат" на Саемот во Женева ја претстави крос-верзијата на својот пикап модел "фулбек", чија продажба ќе почне ова лето.

Со очигледни измени на надворешноста, како што се редизајнираната решетка со матирана црна боја, сатенските сребрени дискови, низата црни детали и поголемата скала, "фулбек" доби на атрактивност.
Достапен е со две врати од секоја страна и е опремен со низа системи, меѓу кои се: седум воздушни перници, предупредување за излез од лента, систем за стабилност, темпомат, ЛЕД-светла, двозонска клима, камера за рикверц...
Моделот ќе биде достапен со 2,4-литарски дизел-мотор од 180 КС, споен со шестстепен рачен или со петстепен автоматски менувач.


Текстот е прочитан 1623 пати.
#
Во Франкфурт ќе се појави шестата генерација на "поло"
"Пежо" ја одбележа титулата во женското рели со "208 блек едишн"
"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
"Субару ИксВ" им пркоси на европските СУВ-модели
"Фијат 500 мирор": За родените во 80-те на минатиот век
"Митцубиши" во Женева ќе го претстави кросоверот "еклипс"
"Опел" во офанзива со "кросленд икс"
"Форд" ги откри адутите на новото "ГТ"

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

58-ми ден протести за иднината на Македонија (Фотогалерија)
ИЗЛОГ
Брод
Пишува Лејла САБИТ - Има најубав поглед на свет......

Во Франкфурт ќе се појави шестата генерација на "поло"
Септемврискиот Саем на автомобили во Франкфурт ќе му послужи на "Фолскваге...
"Пежо" ја одбележа титулата во женското рели со "208 блек едишн"
Одбележувајќи го освојувањето на титулата во ФИА рели шампионатот за жени,...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter