Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО
МАКЕДОНИЈА
На нозе и Македонците во Швајцарија
Македонците во Швајцарија викендов одржаа протестен марш. Тие порачаа дека ќе застанат во одбрана на унитарна и су...
И овој викенд, наместо протести музички хепенинзи
И овој викенд наместо протести имаше музички хепенинзи на Школка, во Градскиот парк во Скопје, во организација на ...
Собранието утре ќе ја продолжи конститутивната седница
Собранието на Република Македонија ќе ја продолжи конститутивната седница на која треба да се избира претседател, ...
Тодоров: Договор за соработка со американскиот Национален Институт за здравство
Потпретседателот на Владата и министер за здравсто Никола Тодоров, за време на посетата на Вашингтон, се сретна со...
ВМРО-ДПМНЕ: Вајгл да се огради или да се извини за политичките манипулации
ОДРЖАН ПРВИОТ ПРОЛЕТЕН ПРЕДИЗВИК НА СТЕМ АКАДЕМИЈА: НАТПРЕВАР ВО РОБОТИКА
Во просториите на Машинскиот факулет во Скопје со поче...
ЕУ нуди работа за молери и камионџии од Македонија
Градежници, возачи на шлепери, молери, пица мајстори, ...
Преспа е совршен пример на победа за одржливиот развој
Во Кинотеката на Република Македонија се одржа светска...
„За заедничка Македонија“ организираше бесплатни здравствени прегледи во Струмица
Ќе го зачуваме ли јазикот?
ВМРО-ДПМНЕ го слуша народот, СДСМ ја следи Тирана
Груевcки: За ВМРО-ДПМНЕ се важни граѓаните
Наместо транспаренти, цртежи и забава за поддршка на „Заедничка Македонија“ (Фото)
ВМРО-ДПМНЕ: Со тиранската платформа СДСМ ја втурна Македонија во федерализација
СДСМ: На Македонија и е потребно брзо решение на политичката криза
Артан Груби: Треба да постигнме консензус и да го решиме случајот со името
За Европа: 60 свеќи за радување или 60 свеќи за тагување?
Донирајте храна пред Веро Тафталиџе во недела во Скопје
Бројот на заболени во земјава двојно намален
ЦРНА ХРОНИКА
Крадец ќе лежи осум месеци затвор за кражба во спортска обложувалница
М. Г. од Прилеп во тамошниот Основен суд е осуден на затворска казна во траење од осум месеци затоа што се обидел ...
Нека ми го вратат детето тие што ги штитат кучињата скитници
Шеесетина кучиња скитници кои минатата недела масакрираа четиригодишно дете кое неколку дена подоцна во ужасни мак...
Таблети екстази и тревкаста материја откриени кај жител од Мала Речица
Поголема количина сомнителна зелена тревкаста материја...
Украдени 14.200 евра од стан во Битола
Л.М. (45) од село Доленци, кој живее во Германија, во ...
Каменуван патнички воз во близина на Куманово
На влезот на железничката станица Куманово во саботата...
Во Битола пронајдена неактивирана артилериска граната од Првата светска војна
Неексплодирана артилериска граната 105 мм од Првата св...
Убавица меѓу докторките
Навидум џетсетерка, интересно облечена, со голем број суптилни модни детали на себе. Првиот впечаток за Миа Гаврил...
Концертен транс по Цеца
Том Круз ќе се жени?
Холивудскиот актер и најпознат саентолог, наводно, фрл...
Пролетта доаѓа со Модниот викенд
Од 31 март до втори април ќе се одржи 15. јубилејно из...
Игуана прекина меч, па направи селфи со Хас
Мечот помеѓу Томи Хас и Јиржи Весели, кој се играше во рамките на првото коло на Мастерс турнирот во Мајами, беше ...
Ова е најубавиот начин да се каже "збогум"
Лукас Подолски постигна спектакуларен гол на своето пр...
Вестбрук оствари трипл-дабл без промашување
Плејмејкерот на Оклахома сити тандер, Расел Вестбрук, ...
СВЕТ
КАЛЕИДОСКОП
Ердоган: За мене Европа ќе биде „нацистичка“ се додека ме нарекува „диктатор“
Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган порача дека ќе продолжи европските земји да ги нарекува „нацистички“ се до...
За Европа: 60 свеќи за радување или 60 свеќи за тагување?
На хартија, Европа и јас сме речиси на иста возраст. Шеесетина години, токму во вистинската зрела возраст, кога на...
34.000 долари за пудинг
САД - Има многу луѓе подготвени да платат големи суми за да ги задоволат своите каприци....
На Рубик му требал цел месец за да ја намести Рубиковата коцка
УНГАРИЈА - Ерне Рубик почнал да си игра со слични коцки во 1974 година, додека живеел заедно со мајка му, додека б...
КУЛТУРА
СКОПЈЕ
За љубов вистинска, не треба магија исконска
Бајка, хумор, музика, игра со сенки и видеоефекти се топ-комбинација која режисерот Бојан Трифуновски ја спакува в...
Борба за "Браќа Манаки"
Годинава до Агенцијата за филм пристигнале две апликации за организација на Интернационалниот фестивал на филмскат...
Ќе запре изградбата на Офицерски дом
Од Општината објаснуваат дека ќе останат само оние градби кои ќе можат да извадат нови одобренија за градење ако п...
Екобилборд ќе ја јаде прашината во Скопје
Мовот и растенијата ја привлекуваат и ја фаќаат ситната прашина, а потоа ја претвораат во фитомаса, која ја корист...

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
Наместо транспаренти, цртежи и забава за поддршка на „Заедничка Македонија“ (Фото)
На денешниот музички хепенинг на Школка, во Градскиот парк во Скопје, орга...
Најчитани
ИЗЛОГ
Убавина
Пишува Лејла САБИТ - Вистинска. Лажна. Природна. Вештачка......

"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
Германскиот производител на спортски автомобили, во просек, има профит од ...
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
Четвртата генерација на суперлимузината на "Ауди" ќе биде претставена на 1...
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Фиат" на Саемот во Женева ја претстави крос-верзијата на својот пикап мод...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Фишеци од мортадела
Приготвување:сирењето добро издробете го со виљушка или изрендајте го, па ...
Мое дете
Насочете ги децата сами да пронајдат решение
Психолозите ги советуваат родителите да не им дел...
Што доколку детето одбива да спие преку ден
Миленици
Хит се кич џемпери
Колку се посилни и посветли боите и колку повеќе ...
Миленикот на вашиот партнер
Гламур
Скарлет Јохансон е актерка со најголема заработка во 2016 година
САД - Скарлет Јохансон е прогласена за актерка со...
Мојот дом
Енергија за почеток на денот
Здрав појадок кој секој сам може да си го направи...
Шоу-рум за свадбени декорации
Авиони
Звукот на авионите го менува вкусот на храната
САД - Истражувачите на американскиот Универзитет ...
Авион принудно слетал поради смрдеа од вагина
Техно мода
ОДРЖАН ПРВИОТ ПРОЛЕТЕН ПРЕДИЗВИК НА СТЕМ АКАДЕМИЈА: НАТПРЕВАР ВО РОБОТИКА
Во просториите на Машинскиот факулет во Скопје со...
Новите Samsung Galaxy A3 и A5 паметни телефони достапни во Македонија
ЗДРАВЈЕ И УБАВИНА
5 трикови што секоја женска мора да ги знае
За добро да се чувствувате кога сте сами дома пре...
Убави со домашни маски
Дали некогаш сте пробале да ја растегнете ко...
Со медитација намалете го притисокот
Медитацијата помага во намалувањето на крвни...
Вечерајте безгрижно, научниците ја откриле тајната на ноќното слабеење
Строгата диета е заблуда. Група истражувачи ...
Диета со вино
Може ли виното да биде добар сојузник за сим...
ДИЕТА И ФИТНЕС
Експерт за здрава исхрана вели: Појадувајте торта
Додека повеќето нутриционисти не советуваат рано ...
Site Meter