Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

23.03.2017, 13:41

"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"

Четвртата генерација на суперлимузината на "Ауди" ќе биде претставена на 11 јули, во Барселона, додека новиот "А8" ќе ја има светската саемска премиера во септември, на Саемот во Франкфурт, соопшти германскиот производител.

Најлуксузниот од тројката "А6", "А7" и "А8" за првпат ќе се појави во јавноста на "Ауди самит" во најголемиот каталонски град и ќе има дизајн заснован на концептот "ауди пролог 2014", а благодарение на "МЛБ ево", механичката платформа ќе биде полесна од актуелниот модел.
Со оглед на тоа дека ова е врвот на понудата на "Ауди", Германците ќе се потрудат колата да има најсовремени технологии, меѓу кои е и системот за автономно возење. Во медиумите се шпекулира дека "А8" ќе го движат два бензински и три дизел-мотори. Бензинците ги чинат 4,0 литри В8 со 460 КС и 6,3 литри В12 со 565 КС, додека во дизел-понудата ќе бидат 3,0 ТДИ со 272 КС, 4,0 В8 ТДИ со 408 КС и 5,0 В10 ТДИ со 500 КС.


Текстот е прочитан 1500 пати.
#
Во Франкфурт ќе се појави шестата генерација на "поло"
"Пежо" ја одбележа титулата во женското рели со "208 блек едишн"
"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Субару ИксВ" им пркоси на европските СУВ-модели
"Фијат 500 мирор": За родените во 80-те на минатиот век
"Митцубиши" во Женева ќе го претстави кросоверот "еклипс"
"Опел" во офанзива со "кросленд икс"
"Форд" ги откри адутите на новото "ГТ"

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

58-ми ден протести за иднината на Македонија (Фотогалерија)
ИЗЛОГ
Брод
Пишува Лејла САБИТ - Има најубав поглед на свет......

Во Франкфурт ќе се појави шестата генерација на "поло"
Септемврискиот Саем на автомобили во Франкфурт ќе му послужи на "Фолскваге...
"Пежо" ја одбележа титулата во женското рели со "208 блек едишн"
Одбележувајќи го освојувањето на титулата во ФИА рели шампионатот за жени,...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter