Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО
МОЕ ДЕТЕ
Насочете ги децата сами да пронајдат решение
Психолозите ги советуваат родителите да не им делат на децата совети за однесување, туку со личен п...
Што доколку детето одбива да спие преку ден
Колку ќе спие вашето дете зависи од неговата возраст....
Бебињата ги препознаваат негативните личности
Бебињата можат да ја препознаат негативната енергија кај возрасните и на неа реагираат на различни ...
Родители, деца, Интернет, ТВ...
Родителите поминуваат повеќе од девет часа дневно пред телевизорите, компјутерите и други електронс...
ВРВНА ОНЛАЈН ЗАШТИТА НА ДЕЦАТА СО АПЛИКАЦИЈАТА KASPERSKY SAFE KIDS
За корисниците на Magenta 1 Cool Junior. Aпликацијата Kaspersky Safe Kids обезбедува врвна онлајн з...
Разгалено и хистерично дете
Сигурно се сеќавате на времето пред да станете родител кога на јавно место сте виделе и слушнале ра...
Капината во детската исхрана
Плодовите од капината се широко застапени и во народната медицина и во детската исхрана, благодарен...
Развој на сетилото за вид кај бебињата
Во текот на првите неколку месеци видното поле на секое бебе е ограничено, подоцна детето може да г...
Безбедна лежалка за бебе
Синдромот на ненадејна смрт кај децата е причина за починување на 4.000 случаи годишно, а тоа за ме...
Како да го препознаете талентот кај децата?
Родителите често пати и не забележуваат дека имаат талентирано дете. Поради незнаење детето не е на...
Дали од детето правите нарцис?
Нарцизмот е особина на личноста, која се одлукува со преувеличување на претставата за сопствената в...
Дали родителите на машки деца имаат повеќе среќа во љубовта?
Доколку вашето прво дете е од машки пол, поголеми се шансите дека вие и вашиот партнер да останете ...
Поттикнување на самостојноста кај децата
Со цел вашето дете да стане самостојно, морате да го пуштите да се кали на ситници, а една од нив е...
За деца полни со самодоверба
Се вели дека воспитувањето доаѓа од домот, но и од многу други работи - сочувството, храброста и пр...

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
24-ти ден масовно за унитарна Македонија (Фото)
24 ден од протестите организирани од граѓанската иницијатива За заедничка ...
ИЗЛОГ
Убавина
Пишува Лејла САБИТ - Вистинска. Лажна. Природна. Вештачка......

"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
Германскиот производител на спортски автомобили, во просек, има профит од ...
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
Четвртата генерација на суперлимузината на "Ауди" ќе биде претставена на 1...
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Фиат" на Саемот во Женева ја претстави крос-верзијата на својот пикап мод...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Фишеци од мортадела
Приготвување:сирењето добро издробете го со виљушка или изрендајте го, па ...
Site Meter