Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

18.07.2016, 13:46

Директорот на „Астон Мартин“ лично ќе ги контролира првите 1.000 возила од моделот „ДБ11“

Првиот човек на компанијата "Астон Мартин", Енди Палмер, во следните неколку месеци ќе биде многу зафатен бидејќи самиот најави дека лично ќе ја изврши контролата на квалитетот на првите 1.000 примероци од новиот модел "ДБ11".

"Астон Мартин ДБ11" очигледно е многу значаен модел за британскиот производител бидејќи директорот на компанијата лично ќе го контролира квалитетот на секое од илјадата возила што први ќе се симнат од фабричката лента.
На овој начин, Енди Палмер сака дополнително да ги увери идните сопственици дека автомобилот што ќе им биде испорачан е во беспрекорна состојба.
По изведената контрола на квалитетот, секој од 1.000-те прегледани примероци од моделот "ДБ11" ќе добие специјална плочка со изгравиран потпис на шефот на " Астон Мартин", што ќе биде поставена на неговиот моќен В12 мотор.
За овој гест на Палмер, што, пред се, има маркетиншка смисла, постои уште една важна причина. Имено, "ДБ11" е првиот сосема нов модел на "Астон Мартин" откако Енди Палмер дојде на позицијата директор, во 2014 година.
"Астон Марин ДБ11" е десетиот модел од славната "ДБ серија" чиј зачетник беше "ДБ1" од 1948 година.
Ова не е првпат шеф на некој производител лично да го контролира производството на новиот модел за да се увери дека автомобилот нема фалинка.
Како што неодамна пренесоа медиумите, првиот човек на "Тесла Моторс" наводно извесно време спиел во фабриката кога почнала изработката на " Моделот Х".


Текстот е прочитан 3667 пати.
#
"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
"Субару ИксВ" им пркоси на европските СУВ-модели
"Фијат 500 мирор": За родените во 80-те на минатиот век
"Митцубиши" во Женева ќе го претстави кросоверот "еклипс"
"Опел" во офанзива со "кросленд икс"
"Форд" ги откри адутите на новото "ГТ"
Тојота подготви спортско издание на Јарис
КИА влегува во светот на спортските лимузини

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
ФОТО - „За заедничка Македонија“ до ВМРО-ДПМНЕ: Не смеете да дозволите избор на претседател на Собрание кој нема да ја отфрли Тиранската платформа
Денес сме 29-ти ден откако излеговме на улица. Да им повториме на пратениц...
ИЗЛОГ
Убавина
Пишува Лејла САБИТ - Вистинска. Лажна. Природна. Вештачка......

"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
Германскиот производител на спортски автомобили, во просек, има профит од ...
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
Четвртата генерација на суперлимузината на "Ауди" ќе биде претставена на 1...
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Фиат" на Саемот во Женева ја претстави крос-верзијата на својот пикап мод...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter