Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

26.01.2017, 13:46

"Митцубиши" во Женева ќе го претстави кросоверот "еклипс"

По подолго време, "Митцубиши" на Саемот во Женева што ќе се одржи во март, ќе го претстави новиот модел - кросовер, кој треба да се вика "еклипс" и кој треба да му биде ривал на "нисан кашкаи".

Автомобилот ќе биде поставен на кратката и полесна варијанта на механичка платформа што ја користи "аутлендер", во основната верзија ќе биде достапен со преден погон, а на купувачите ќе им се нуди и електронски контролиран С-АВЦ погон на сите четири тркала.
Се очекува палетата на мотори да опфати 1,5-литарски турбобензинец споен со менувач со променлив степен на пренос, како и 2,2-литарска дизел-единица со шестбрзински мануелен пренос.


Текстот е прочитан 4402 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

56-ти ден „За заедничка Македонија“: Да ја зачуваме нашата земја, во име на заветот на нашите предци (ФОТО)
Веќе 56 дена како граѓаните на Македонија го изразуваат својот револт пора...
Принцезата од Тајланд во посета на Македонија (Фото)
Принцезата од Тајланд, Маха Чакри Сириндорн, на покана на сопругата на пре...
ИЗЛОГ
Брод
Пишува Лејла САБИТ - Има најубав поглед на свет......

Во Франкфурт ќе се појави шестата генерација на "поло"
Септемврискиот Саем на автомобили во Франкфурт ќе му послужи на "Фолскваге...
"Пежо" ја одбележа титулата во женското рели со "208 блек едишн"
Одбележувајќи го освојувањето на титулата во ФИА рели шампионатот за жени,...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter