Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО
Култура

10.01.2017, 13:57

ПЛАДНЕВНИ ПРОЕКЦИИ ЗА ВРЕМЕ НА ШКОЛСКИОТ РАСПУСТ

"Ново киноутро" во Кинотеката

Кинотеката на Македонија и оваа година, за време на зимскиот распуст организира дневна филмска програма "Ново киноутро", во која до 20 јануари ќе бидат прикажани пет филма.

Филмската програма почна вчера напладне со проекција на анимираниот јапонски филм "Змејска топка 2", во режија на Тадајоши Јанамуро, кој ќе биде репризиран денес.
Со почеток во 12 часот, утре и задутре се проекциите на американскиот игран филм "Макс Стил" на режисерот Стјуарт Хендлер, в петок и в сабота е анимираниот кинески филм "Змејско гнездо: зората на воинот" на Јуефенг Сонг, а од понеделник има две проекции на анимираниот филм од Канада "Малите виленици пикси" на режисерот Шон Патрик. "Ново киноутро" завршува со играниот американски филм од 1991 "Кука" во режија на Стивен Спилберг. (К.Р.)


Текстот е прочитан 324 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
Богојавление - Водици во Македонија (Фотогалерија)
10-те најпопуларни хотели на Инстаграм!
Социјалната мрежа Инстаграм ја објави листата на 10-те најпопуларни хотели...
ИЗЛОГ
Идила
Пишува Лејла САБИТ - Во Македонија ни се случува идила......

Тојота подготви спортско издание на Јарис
По враќањето на светската рели сцена Тојота на претстојниот Саем за автомо...
КИА влегува во светот на спортските лимузини
Јужнокорејската компанија КИА го одржа своето ветување и ја промовираше пр...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Плескавици од блитва
Приготвување: исчистената блитва ставете ја во вриена вода и варете ја око...
Site Meter