Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО
МАКЕДОНИЈА
Шефицата на европската дипломатија и безбедност, Могерини доаѓа во Македонија
Високата претставничка за надворешна и безбедносна политика на Европската унија, Федерика Могерини, на почетокот н...
Проект за зголемување на вработувањето лица со попреченост
„Центар за вработување на лица со хендикеп“ е новиот проект што почнуваат да го реализараат Стопанската комора на ...
Основен суд Скопје 1: Однесувањето на обвинителките од СЈО незапаметено во историјата на судот
Основниот суд Скопје 1 - Скопје денешното однесување н...
ВМРО-ДПМНЕ: Јавноста има право да знае за криминалите на луѓе поврзани со врвот на СДСМ
ВМРО-ДПМНЕ денеска порача дека јавноста има право да з...
Аризанкоски: Системот „МојТермин“ постојано се надградува-за една година 9 милиони упатувања
Британскиот министер за Европа сер Данкан во посета на Македонија
ЦРНА ХРОНИКА
Рочиштето за протестите пред општина Центар одложено, по 2000 евра казна за Катица Јанева и Фатиме Фетаи за непочитување на судијката
Во скопскиот Кривичен суд денеска судското рочиште за предметот на Специјалното јавно обвинителство во врска со на...
Пронајден осомничениот за убиството во Охрид
Полицијата го лиши од слобода лицето осомничено за раз...
Во сообраќајка повредени илегално превезувани мигранти
На улицата „Климент Охридски“ во Струмица вчера во 3:3...
Црвен килим на „Златна Бубамара“
Дваесет години "Златна бубамара" е најпрестижниот црвен килим во Македонија. Не е оној класичниот, како на гала-на...
Пресреќна сум, си одам со полн куфер љубов
Со концертот во Бања Лука, Калиопи го одржа седмиот од...
Спремна сум за мажење, тесна и широка (Мега фотогалерија)
"Златна бубамара на популарноста", во "Метрополис арен...
Роналдо ќе глуми заедно со Анџелина Џоли
Најголемата фудбалска ѕвезда во светот, Кристијано Роналдо ќе ги покаже своите умешности како актер на малиот екра...
Резервниот голман на Сатон јадеше сендвич за време на мечот со Арсенал
Голманот на англискиот петолигаш Сатон, Вејн Шоу кој и...
Буфон против Касилјас по 17. пат
Порто вечерва го пречекува Јувентус на првиот натпрева...
СВЕТ
КАЛЕИДОСКОП
Путин е најбогатиот човек на светот?
Рускиот претседател Владимир Путин можеби е најбогатиот човек на светот, ако им се верува на експертите кои негово...
„Брајтбарт“ открива: Сорос со своите милијарди планира долготрајни протести против легално избраниот претседател Трамп
„Групите и НВО организациите кои се финансирани од Сорос планираат “спонтани” протести низ САД во март. За ова бил...
"Педесет нијанси потемно" тера на неверство
САД - Едно неодамнешно истражување открива дека меѓу жените што го гледале филмот "Педесет нијанси ...
Имигранти цела ноќ дивееја во Стокхолм
ШВЕДСКА, 22 февруари - Десетици млади луѓе прексиноќа се судрија со полицијата во претежно имигрант...
Кинезите сакаат кунг-фу колку што Американците сакаат хамбургери
КИНА - Авантуристката и инструкторка по кунг-фу - Марија Пипенко, за "Брајт сајд" објави список со најпопуларните ...
КУЛТУРА
СКОПЈЕ
Шведска награда за "Ослободување на Скопје"
Филмот "Ослободување на Скопје" во режија на Раде и Данило Шербеџија доби специјална награда од жирито на фестивал...
Дамјановски ја режира "Театар, љубов моја"
Режисерот Деан Дамјановски почна со пробите за новата претстава "Театар, љубов моја" во велешкиот театар "Џинот"....
Во Кисела Вода реализирани 80 отсто од проектите
Повеќе од 80 проценти од предвидената програма во изминативе четири години е реализирана, истакна градоначалничкат...
Сендвичи за луѓето на улица
Извидниците од Прв скопски извиднички одред подаруваа облека, делеа сендвичи, правеа обуки и одеа во посета на дец...
И монтажните паркиралишта ја чекаат новата влада
ЈСП се враќа на 9-ка и 19-ка
Аби голтнал камен фрлен од посетител

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
И Оги за 5000-тиот број на „Вест“
За јубилејниот 5000. број на Вест подготвивме и ексклузивна несе...
Најчитани
ИЗЛОГ
Вино
Пишува Лејла САБИТ - Скапо, евтино или наливно......

"Митцубиши" во Женева ќе го претстави кросоверот "еклипс"
По подолго време, "Митцубиши" на Саемот во Женева што ќе се одржи во март,...
"Опел" во офанзива со "кросленд икс"
"Опел" ги објави фотографиите и техничките детали од новиот компактен крос...
"Форд" ги откри адутите на новото "ГТ"
Иако првите примероци на "форд ГТ" од фабричката лента се симнаа кон крајо...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Печени компири со сланина
Приготвување: компирите и кромидот излупете ги, исечете ги на тркалца, пос...
Мое дете
Насочете ги децата сами да пронајдат решение
Психолозите ги советуваат родителите да не им дел...
Што доколку детето одбива да спие преку ден
Миленици
Хит се кич џемпери
Колку се посилни и посветли боите и колку повеќе ...
Миленикот на вашиот партнер
Гламур
Скарлет Јохансон е актерка со најголема заработка во 2016 година
САД - Скарлет Јохансон е прогласена за актерка со...
Мојот дом
Енергија за почеток на денот
Здрав појадок кој секој сам може да си го направи...
Шоу-рум за свадбени декорации
Авиони
Звукот на авионите го менува вкусот на храната
САД - Истражувачите на американскиот Универзитет ...
Авион принудно слетал поради смрдеа од вагина
Техно мода
Новите Samsung Galaxy A3 и A5 паметни телефони достапни во Македонија
Откако пред светската јавност компанијата Самсунг...
ЗДРАВЈЕ И УБАВИНА
Зошто треба да научите да скијате
Со скијањето е исто како и со музиката. Или е доб...
Природна козметика за убави кожа и коса
Најдобриот рецепт за убавина е добро познат ...
8 продукти што ги топат мастите
Овие продукти го поттикнуваат метаболизмот, ...
Вечерајте безгрижно, научниците ја откриле тајната на ноќното слабеење
Строгата диета е заблуда. Група истражувачи ...
Диета со вино
Може ли виното да биде добар сојузник за сим...
ДИЕТА И ФИТНЕС
Експерт за здрава исхрана вели: Појадувајте торта
Додека повеќето нутриционисти не советуваат рано ...
Site Meter