Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО
Култиватор

26.12.2013, 11:13

Кино репертоар


(05.09. - 11.09.)


СИНЕПЛЕКС

Кучиња на војната
работни денови: 15:40 18:00 19:30 20:15 21:45 22:45
викенд: 13:15 15:40 18:00 19:30 20:15 21:45 22:45

Мајк и Дејв бараат женски
секој ден: 18:45 21:00 22:50

Нерв
работни денови: 17:00 19:15 20:30
викенд: 14:40 17:00 19:15 20:30

Бен Хур 3Д
работни денови: 18:10 21:15
викенд: 13:30 18:10 21:15

Лоши мајки
секој ден: 17:45 19:45 22:00

Опасност од длабочините
секој ден: 23:00

Пит и змејот
викенд: 11:20 13:45

Одредот на отпишаните
работни денови: 15:00 17:30 19:00 20:00 21:30 22:30
викенд: 12:20 15:00 17:30 19:00 20:00 21:30 22:30

Џејсон Борн
работни денови: 16:15 20:40 22:20
викенд: 12:40 16:15 20:40 22:20

Истерувачи на духови 3Д
секој ден: 16:45

Ѕвездени патеки: Од другата страна 3Д
викенд: 15:50

ДЕТСКИ ФИЛМОВИ

Тајниот живот на милениците 3Д
работни денови: 15:20 17:15 18:30
викенд: 11:00 13:00 15:20 17:15 18:30

Тајниот живот на милениците
работни денови: 16:00
викенд: 12:00 14:00 16:00

Ледена доба: Големиот удар 3Д
работни денови: 16:30
викенд: 11:40 14:20 16:30

МИЛЕНИУМ

Тајниот живот на милениците -13ч.

Лоши мајки- 15ч.

Бен Хур- 17:30ч.

Кучиња на војната - 20ч.

Нерв- 22ч.


Текстот е прочитан 72164 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

56-ти ден „За заедничка Македонија“: Да ја зачуваме нашата земја, во име на заветот на нашите предци (ФОТО)
Веќе 56 дена како граѓаните на Македонија го изразуваат својот револт пора...
Принцезата од Тајланд во посета на Македонија (Фото)
Принцезата од Тајланд, Маха Чакри Сириндорн, на покана на сопругата на пре...
ИЗЛОГ
Брод
Пишува Лејла САБИТ - Има најубав поглед на свет......

Во Франкфурт ќе се појави шестата генерација на "поло"
Септемврискиот Саем на автомобили во Франкфурт ќе му послужи на "Фолскваге...
"Пежо" ја одбележа титулата во женското рели со "208 блек едишн"
Одбележувајќи го освојувањето на титулата во ФИА рели шампионатот за жени,...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter