Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО
Култиватор

26.12.2013, 11:13

Кино репертоар


(05.09. - 11.09.)


СИНЕПЛЕКС

Кучиња на војната
работни денови: 15:40 18:00 19:30 20:15 21:45 22:45
викенд: 13:15 15:40 18:00 19:30 20:15 21:45 22:45

Мајк и Дејв бараат женски
секој ден: 18:45 21:00 22:50

Нерв
работни денови: 17:00 19:15 20:30
викенд: 14:40 17:00 19:15 20:30

Бен Хур 3Д
работни денови: 18:10 21:15
викенд: 13:30 18:10 21:15

Лоши мајки
секој ден: 17:45 19:45 22:00

Опасност од длабочините
секој ден: 23:00

Пит и змејот
викенд: 11:20 13:45

Одредот на отпишаните
работни денови: 15:00 17:30 19:00 20:00 21:30 22:30
викенд: 12:20 15:00 17:30 19:00 20:00 21:30 22:30

Џејсон Борн
работни денови: 16:15 20:40 22:20
викенд: 12:40 16:15 20:40 22:20

Истерувачи на духови 3Д
секој ден: 16:45

Ѕвездени патеки: Од другата страна 3Д
викенд: 15:50

ДЕТСКИ ФИЛМОВИ

Тајниот живот на милениците 3Д
работни денови: 15:20 17:15 18:30
викенд: 11:00 13:00 15:20 17:15 18:30

Тајниот живот на милениците
работни денови: 16:00
викенд: 12:00 14:00 16:00

Ледена доба: Големиот удар 3Д
работни денови: 16:30
викенд: 11:40 14:20 16:30

МИЛЕНИУМ

Тајниот живот на милениците -13ч.

Лоши мајки- 15ч.

Бен Хур- 17:30ч.

Кучиња на војната - 20ч.

Нерв- 22ч.


Текстот е прочитан 66420 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
И Оги за 5000-тиот број на „Вест“
За јубилејниот 5000. број на Вест подготвивме и ексклузивна несе...
ИЗЛОГ
Оскар
Пишува Лејла САБИТ - Сон на секоја жена....

"Митцубиши" во Женева ќе го претстави кросоверот "еклипс"
По подолго време, "Митцубиши" на Саемот во Женева што ќе се одржи во март,...
"Опел" во офанзива со "кросленд икс"
"Опел" ги објави фотографиите и техничките детали од новиот компактен крос...
"Форд" ги откри адутите на новото "ГТ"
Иако првите примероци на "форд ГТ" од фабричката лента се симнаа кон крајо...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Печени компири со сланина
Приготвување: компирите и кромидот излупете ги, исечете ги на тркалца, пос...
Site Meter