Македонија Култура Скопје Живот Спорт Свет Калеидоскоп Култура свет
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

20.03.2017, 13:04

"СИЛВИ БЕНД" СНИМИ НОВ СПОТ ВО МОБ

Песната е нашата љубовна приказна

Љубовната приказна на Силвана Мучиќ-Плевнеш и на Влатко Плевнеш е инспирација за нивниот нов спот, насловен "Љубовна приказна".

"Спотот го снимавме во Македонската опера и балет, зад сцената и на сцената. Текстот, кој го напиша Силви, ја опишува нашата љубовна приказна, од времето кога се запознавме на Музичката академија, па до денес. Видеоприказната е, всушност, она што сме ние, глас и клавир", ни изјави Влатко Плевнеш.
Тој е автор на музиката и на аранжманот за песната.
Овие песна и спот се субвенционирани од државата според Законот за подршка на домашната музичка продукција. Во избраните песни за субвенции беше и претходниот сингл на "Силви бенд" - "Не лажи ме", за кој спотот е снимен лани. (М.Џ.)


Текстот е прочитан 838 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
Наместо транспаренти, цртежи и забава за поддршка на „Заедничка Македонија“ (Фото)
На денешниот музички хепенинг на Школка, во Градскиот парк во Скопје, орга...
ИЗЛОГ
Убавина
Пишува Лејла САБИТ - Вистинска. Лажна. Природна. Вештачка......

"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
Германскиот производител на спортски автомобили, во просек, има профит од ...
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
Четвртата генерација на суперлимузината на "Ауди" ќе биде претставена на 1...
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Фиат" на Саемот во Женева ја претстави крос-верзијата на својот пикап мод...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Фишеци од мортадела
Приготвување:сирењето добро издробете го со виљушка или изрендајте го, па ...
Site Meter