Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО
Култура

10.01.2017, 18:46

АНДРИЈАНА ЈАНЕВСКА, ПРЕД УТРЕШНИОТ ВАСИЛИЧАРСКИ КОНЦЕРТ ВО МОБ

Традиционалните македонски песни се меч со две острила

"Ѕвонче ѕвони", "Да сум бистра вода", "Легнала Ѓурѓа на рамно гумно", "Три години, лудо, болна лежам", "Три билбила поев", "Слегов долу во визбата" се дел од песните кои утре (20 часот) ќе ги испее Андријана Јаневска, во придружба на на Оркестарот на Македонската опера и балет, на Василичарскиот концерт.Целиот текст е објавен во печатеното и електронското издание на Вест.


Текстот е прочитан 4321 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
Богојавление - Водици во Македонија (Фотогалерија)
10-те најпопуларни хотели на Инстаграм!
Социјалната мрежа Инстаграм ја објави листата на 10-те најпопуларни хотели...
ИЗЛОГ
Идила
Пишува Лејла САБИТ - Во Македонија ни се случува идила......

Тојота подготви спортско издание на Јарис
По враќањето на светската рели сцена Тојота на претстојниот Саем за автомо...
КИА влегува во светот на спортските лимузини
Јужнокорејската компанија КИА го одржа своето ветување и ја промовираше пр...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Плескавици од блитва
Приготвување: исчистената блитва ставете ја во вриена вода и варете ја око...
Site Meter