Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО
МАКЕДОНИЈА
Некогаш во Средно медицинско се пријавуваа по тројца за едно место
Пред неколку години, за упис во Средното медицинско училиште "Панче Караѓозов" требаше да се полага приемен испит,...
Ромките бараат повеќе посети од патронажна сестра
Поголем број од Ромките, за време на бременоста не се посетени од патронажна сестра, а во првата година по породув...
Германци заинтересирани да инвестираат во Росоман
Германски инвеститори се заинтересирани за отворање капацитет за производство на апарати за домаќинство во халата ...
Донесен Законот за основање на Универзитетот „Дамјан Груев“ во Скопје
Пратениците на денешното продолжение на 107. седница го донесоа Законот за основање Универзитет за национална одбр...
Поранешни американски претставници бараат да продолжи проширувањето на НАТО
Во пресрет на самитот на НАТО во Варшава, поранешни американски високи претставници повикуваат да се испрати јасна...
Лекарската комора го поздрави зголемувањето на капитацијата за матичните лекари
Лекарската комора на Македонија (ЛКМ) денеска преку соопштение ја поздрави реализацијата на одлуката за зголемувањ...
Туристи бараа шишиња со вино закопани во лозје
Кривичниот суд го одби барањето на СЈО за изземање на судијката од „Тврдина“
Собранието го усвои Годишниот извештај за работата на Советот на јавни обвинители
АХВ: СДСМ продолжува да ја манипулира јавноста користејќи ја маката на сточарите
Купување или наследување имот не може само со нотар, мора и адвокат
За исти суми кои досега ги плаќаа граѓаните пред нотар...
Ни на плажа без турски серии и вести
Илјадници македонски семејства решаваат за време на ле...
Започнаа дежурствата на противпожарниот воз
"Македонски железници - Инфраструктура" деновиве го пу...
Работна средба помеѓу претставници на Централниот регистар и Нотарската комора
Унапредувањето на соработката меѓу Централниот региста...
Најголем интерес за упис во СУГС „Д-р Панче Караѓозов“
На првото пријавување и запишување ученици во јавните ...
Собранието донесе три закони по скратена постапка
Собранието на Република Македонија во попладневниот де...
Помалку документи за услуги од администрацијата
Граѓаните и компаниите од 1 август годинава при барање...
Капитацијата за матичните лекари од 1 јули поголема за 10 отсто
Од 1 јули, како што беше најавено, ќе дојде до зголему...
Одбележана 95-годишнината од загинувањето на Ѓорче Петров
Со положување свежи цвеќиња пред споменикот на Ѓорче П...
Обука за регистри за испуштања и пренос на загадувачи
Подобро учество на граѓанските организации во донесува...
Пишев: ОЈО да го испита случајот со преплатен превоз и тендери во Струмица
Македонците возат стари коли
Заштитната врата на лифтот била блокирана
За да функционира бизнисот, да не се крати од инвестициите
Чавков се сретна со делегација на Парламентарното собрание на НАТО
Груевски: Инвестирани 43 милиони евра за водоводни и канализациски системи
ЦРНА ХРОНИКА
Го застрелал оти му застанал пред џипот
Авни А. (25) од Гостивар, завчеравечер бил застрелан на улица во Гостивар, и неколку часа по инцидентот им подлегн...
Жена загина во сообраќајка на кај прилепското село Лагово
Една жена загина, а еден маж е повреден во тешката сообраќајна несреќа што се сл...
Во несреќен случај почина седумгодишно дете од Вратница
Седум годишно дете од тетовското село Вратница починал...
Три дена лежела во кома во бањата, починала во болница
Гостиварка три дена била во кома во бањата во изнајмен...
Изгоре "пежо" на Страцин
Автомобил изгорел на магистралниот пат Куманово - Крив...
Се испосекле и си ги искршиле главите
Т.С. (61) и Ј.В. (71), двајцата жители на кочанско Ори...
Домот ни е песна
Фолк-пејачката Соња Тарчуловска и нејзиниот сопруг Јохан завчера го прославија првиот роденден на своето трето дет...
На базен како на море
Фолк-пејачките Сања Апостоловска и Тања Јовановска-Трајкова не само што се колешки туку се и другарки во приватнио...
Лиам Пејн и предложил брак на десет години постарата Шерил
Пејачката Шерил (32) и нејзиниот десет години помлад в...
По 12 години се распадна бракот на Николас Кејџ и Алис Ким
Само два месеци пред прославата на 12-годишнината од н...
Роџер Санчез и "Хладно пиво" во Дојран
Познатиот продуцент и диџеј Роџер Санчез ќе настапи на...
На Широк сокак журка со "Оргазам"
Дуото "Бионда" ја препеа "Во бестрага" на Брејк
Тајлер најави распад на Аеросмит
Работнички одигра нерешено 1:1 против Будуќност
Фудбалерите на Работнички може да жалат што не ја совладаа црногорската екипа Будуќност во првиот натпревар од Лиг...
Јовиќ го објави широкиот список од 22 ракометари пред ЕП
Александар Јовиќ селекторот на младата машка ракометна селекција го објави поширокиот списокот од 22 ракометари, к...
Познати учесниците во новото издание на Евролигата
Раководството на кошаркарската Евролига денеска ги обј...
Исланд ја елиминираше Англија во најголемото изненадување на ЕП 2016
Фудбалерите на Исланд направија уште едно изненадување...
Меси им кажа адиос на "гаучосите"
Лео Меси објави дека се повлекува од репрезентацијата ...
Арсен Венгер мислел дека докторот на Хрватите е Унај Емери
СВЕТ
КАЛЕИДОСКОП
Експлозија на истанбулскиот аеродром „Ататурк“
Најмалку една експлозија одекна вечерва на истанбулскиот аеродром „Ататурк“....
Бан: Блокадата на Газа претставува колективна казна
Блокадата на Појасот Газа го задушува нејзиниот народ и ги уништува економијата и напорите за нејзина обнова, со ш...
Германската опозиција бара референдум за ЕУ
Две германски партии, парламентарната Левица и вонпарламентарната Алтернатива за Германија (АФД), денеска јавно по...
Могерини: ЕУ да биде подготвена да се брани од надворешните закани
Москва: Американскиот ракетен штит не смее да ја загрози стабилноста на Русија
Никола Старџен формира експертска група за влијанието на Брегзит врз Шкотска
Холандскиот Парламент ја отфрли иницијативата за референдум за членството во ЕУ
Шведска, Боливија и Етиопија избрани за непостојани членки на Советот за безбедност на ОН
Обама: Брегзит го притисна копчето за пауза во европските интеграции
Шефот на полската дипломатија бара оставки од лидерите на ЕК
„Шпигел“: Меркел е виновна за Брегзитот
Берлин предупредува на опасност од домашни терористички структури
Мис коза за 2016 е Демите
ЛИТВАНИЈА (АП) - Во литванското село Рамигала завчера се одржи избор за убавина, а првата награда ја освои 16-месе...
Принцот Чарлс најскапо го чинело патувањето во Србија
Британскиот престолонаследник минатата година потрошил околу четири милиони фунти за патувања, а најскапо било во ...
Британската бринета повторно во акција: Исечете ми ја пицата на осум парчиња, затоа што неможам да изедам 12
Британската бринета Џени Дејвис (22) повторно го "воодушеви" светот со нејзиното непознавање и идиотизам....
„Жолтата гитара“ на Принс продадена за 137.500 долари
Славната „Жолта гитара“ (Yellow Cloud) на пејачот Принс продадена е на аукција за 137.500 долари....
Taтко си ја тетовираше главата поради неговиот син
Грција воведе забрана за употреба на електронски цигари на јавни места
Фејсбук воведе опција за спречување самоубиства
КУЛТУРА
СКОПЈЕ
Српската "Жорж Данден" го отвора Велешкото културно лето
Вечерва во 20 часот во Велес гостува Народно позориште од Ниш, Србија, со комедијата "Жорж Данден" од Молиер, за с...
"Шекспир фест" го промовира "Санта Битола театар"
"За заедничките проекти ќе се наречеме 'Санта Битола театар'", вака познатиот американски режисер Џон Блондел ја н...
МОБ ќе добие модерна сала според сите стандарди
Министерката за култура Елизабета Канческа-Милевска денеска ја посети Македонската опера и балет, каде се реновира...
Aвтобусите на ЈСП ќе возат велосипеди
Јавното сообраќајно претпријатие ќе направи анализа на техничката можност за монтирање на држачите на автобусите...
Центар воведе чувари на детските игралишта
Засега чувари има на детските игралишта кај Градски ѕид и во Капиштец, а од Општината најавуваат стражарски куќарк...
Пропадна тендерот за реквизити за Лунапаркот
Постапката за набавка на реквизити е поништена од технички причини, и повторно ќе биде објавена. Во тек е постапка...
Пуштен во употреба новиот Дом на култура во Кисела Вода

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата


customer surveys

Најчитани
ИЗЛОГ
Фудбал
Пишува Лејла САБИТ - Најважна работа за мажите......

На есен стигнува темпераментното "твинго ГТ"
После "тизер" фотографијата, "Рено" и официјално го претстави спортскиот "...
Претседателите на Чешка 90 години се возат во "Шкода"
Во најголем дел од земјите со силна автоиндустрија претседателите и високи...
Платил 4,3 милиони евра за табличка со бројот "1"
Ариф Ахмад Ал Зароуни од Обединетите Арапски Емирати платил дури 4,3 милио...
"Хјундаи" спрема нов "и30" со 260 КС
Корејскиот производител на автомобили "Хјундаи" потврди дека за 2017 годин...
Премиера на "мерцедес Е-класа" караван
Половина век после својот прв караван, "Мерцедес" го претстави неговиот да...
ХУМАНОСТ
ХУМАНОСТ
Апел за помош на малата Ели
Топол дом за Жиката од Прибилци
Да и` помогнеме на Матеа побрзо да се врати во училиште кај своите другарчиња

Фотогалерија - 25 години УМС на ВМРО-ДПМНЕ
ФОТОСексапилот на ЕП 2016

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Непечен какао колач
Подготовка: блендирајте ги сите состојки заедно сè додека не добиете густа...
Мое дете
Детски игри, кои влијаат врз развојот на интелегенцијата
Постојат повеќе игри, кои се интересни за децата,...
Бајките ја развиваат интелегенцијата
Миленици
Кој повеќе ги сака луѓето, кучињата или мачките?
Се ближи крајот на дебатите помеѓу сопствениците ...
Биди мој херој - едукативен настан за поголема грижа кон домашните миленици
Гламур
Патиките на Мајкл Џордан најскапи
За време на аукцијата на предметите на Витни Хјус...
Лажен пасош со ликот на Супергрл
Мојот дом
Енергија за почеток на денот
Здрав појадок кој секој сам може да си го направи...
Шоу-рум за свадбени декорации
Авиони
Најбизарни глетки, кои пилотите ги виделе од авионите
Пилоти минатата недела на Редит се потсетуваа на ...
Десетгодишно девојче тајно влегло во авион
Техно мода
ФХ3Х со модели за Independence Day Resurgence
Аниматорите од ФХ3Х во соработка со Uncharted Ter...
Снепчат попопуларен од Твитер
ЗДРАВЈЕ И УБАВИНА
Мазен грб
Лето е. Треба да заминете на плажа или да облечет...
Дињата освежува и смирува
Дињата му припаѓа на семејството зеленчук, к...
Кожно исипување во лето
Кожното исипување најчесто се појавува кај д...
Слабејте додека спиете
Губење на тежината зависи од многу фактори, ...
Време е за вистински промени
Живеете брзо. Колку и да немате време за себ...
ДИЕТА И ФИТНЕС
Како да го стопите салото на стомакот и на половината
Масните наслојки во пределот на стомакот покрај ч...
Site Meter