Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

17.02.2017, 15:08

Во Дебреште пронајдена граната од Првата светска војна

Неексплодирана артилериска граната од Првата светска војна со калибар 75 милиметри, е пронајдена вчера во село Дебреште.

Случајот го пријавил Р.Ш. (46) во Полициското одделение Ропотово. Рекол дека гранатате е пронајдена при ископ на земјиште за градба на верски објект, наспроти ОУ„Вера Циривири-Трена“.

Полициските службеници го обезбедиле местото и ја известиле екипата од Дирекцијата за заштита и спасување која безбедно ја подигнала гранатата.


Текстот е прочитан 507 пати.
#
Рочиштето за протестите пред општина Центар одложено, по 2000 евра казна за Катица Јанева и Фатиме Фетаи за непочитување на судијката
Пронајден осомничениот за убиството во Охрид
Во поштенска пратка пронајден хашиш
Ограбена бензинска пумпа во Арачиново
Во сообраќајка повредени илегално превезувани мигранти
Штипјанец намамил малолетничка преку фејсбук и полово ја нападнал
Претепани малолетници, приведени навивачи, каменувана полициската станица Центар
Пронајден мртов работник
Босанец, Сириец и Македонец осомничени за силување на 22-годишна девојка
Најмногу крадачки меѓу затвореничките

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
И Оги за 5000-тиот број на „Вест“
За јубилејниот 5000. број на Вест подготвивме и ексклузивна несе...
ИЗЛОГ
Вино
Пишува Лејла САБИТ - Скапо, евтино или наливно......

"Митцубиши" во Женева ќе го претстави кросоверот "еклипс"
По подолго време, "Митцубиши" на Саемот во Женева што ќе се одржи во март,...
"Опел" во офанзива со "кросленд икс"
"Опел" ги објави фотографиите и техничките детали од новиот компактен крос...
"Форд" ги откри адутите на новото "ГТ"
Иако првите примероци на "форд ГТ" од фабричката лента се симнаа кон крајо...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Печени компири со сланина
Приготвување: компирите и кромидот излупете ги, исечете ги на тркалца, пос...
Site Meter