Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

20.03.2017, 13:10

ДВОКРАТНИОТ СВЕТСКИ ШАМПИОН Е НОВ АМБАСАДОР НА МЕКЛАРЕН

Мика Хакинен се врати во формула 1

Двократниот светски шампион Мика Хакинен се враќа во тимот на Мекларен, со кој во 1998 и 1999 ги освои и двете титули во кариерата.

Финецот ќе биде новиот амбасадор на британскиот тим, за кој учествуваше во 130 Гран При натпреварувања меѓу 1993 и 2001 година и освои 20 од нив. На 33 години тој се повлече од Формула 1, но е подготвен повторно да работи во карванот и тоа директно со извршниот директор Зак Браун
- Отсекогаш сум го чувствувал тимот на Мекларен како мое семејство. Така сега можам да кажам дека се враќам дома. Последните години беа многу тешки за сите во тимот и разбирам дека има луѓе кои тешко ги поднесуваат неуспесите и годините без титула и победи - изјави Мика Хакинен.
Текстот е прочитан 779 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
ФОТО - „За заедничка Македонија“ до ВМРО-ДПМНЕ: Не смеете да дозволите избор на претседател на Собрание кој нема да ја отфрли Тиранската платформа
Денес сме 29-ти ден откако излеговме на улица. Да им повториме на пратениц...
ИЗЛОГ
Убавина
Пишува Лејла САБИТ - Вистинска. Лажна. Природна. Вештачка......

"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
Германскиот производител на спортски автомобили, во просек, има профит од ...
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
Четвртата генерација на суперлимузината на "Ауди" ќе биде претставена на 1...
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Фиат" на Саемот во Женева ја претстави крос-верзијата на својот пикап мод...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter