Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

15.02.2017, 10:07

Ротшилд ќе ја спасува Грција од банкрот

Грчките власти планираат да ја назначат консултантската компанија на американското семејство Ротшилд, кое според теоретичарите на заговори е масонско семејство, за советник при преструктуирање на државниот долг на земјата, со цел да завршат конфликтите со кредиторите и да се избегне банкрот, пишува весникот „Фајненшал тајмс“.

Според весникот, грчката Влада планира тоа да се случи пред средбата на министрите за финансии од еврозоната на 20 февруари. Компанијата „Ротшилд“ ќе ја консултира Грција во сите области, кои ги опфаќаат нејзините долгови, вклучувајќи го и водењето на преговорите со кредиторите и обновување на издавањето на грчки обврзници.

Грчкото Министерство за финансии и компанијата „Ротшилд“ одбија да ги коментираат ваквите информации.

Од 2010 година земјите од еврозоната и Меѓународниот монетарен фонд и одобрија на Грција спасувачки кредити во износ од околу 250 милијарди евра. Моментно грчкиот долг надминува 315 милијарди евра, или 175 отсто од бруто домашниот производ.


Текстот е прочитан 1127 пати.
#
Путин е најбогатиот човек на светот?
Имигранти цела ноќ дивееја во Стокхолм
Сорос со своите милијарди ќе прави долготрајни протести против Трамп
„Брајтбарт“ стана трет најчитан информативен Интернет медиум во САД
„Брајтбарт“ открива: Сорос со своите милијарди планира долготрајни протести против легално избраниот претседател Трамп
Масовни протести против Еди Рама
Путин ќе ги зближува КГБ и ЦИА
Опозицијата на протест пред Собранието на Црна Гора
Поп сакал да го отруе владиката

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
И Оги за 5000-тиот број на „Вест“
За јубилејниот 5000. број на Вест подготвивме и ексклузивна несе...
ИЗЛОГ
Вино
Пишува Лејла САБИТ - Скапо, евтино или наливно......

"Митцубиши" во Женева ќе го претстави кросоверот "еклипс"
По подолго време, "Митцубиши" на Саемот во Женева што ќе се одржи во март,...
"Опел" во офанзива со "кросленд икс"
"Опел" ги објави фотографиите и техничките детали од новиот компактен крос...
"Форд" ги откри адутите на новото "ГТ"
Иако првите примероци на "форд ГТ" од фабричката лента се симнаа кон крајо...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Печени компири со сланина
Приготвување: компирите и кромидот излупете ги, исечете ги на тркалца, пос...
Site Meter