Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

07.04.2017, 13:15

КОГА ЌЕ СЕ СПОЈАТ РАБОТАТА И ЗАДОВОЛСТВОТО

Патуваме, уживаме и правиме пари

ВЕЛИКА БРИТАНИЈА - За многумина идејата за неодење на работа и патување по светот е само сон, но за една британска двојка таа идеја стана реалност.

Откако лани се запознале на Фиџи, Џек Морис и Лорен Булен решиле да почнат да патуваат со "полно работно време".
Од тогаш тие станаа една од најпопуларните двојки на Инстраграм, кои заработуваат патувајќи низ светот. Тие досега минале низ 45 земји.
Морис и Булен се ангажирани од повеќе туристички организации, хотели, ресторани, но и голем број брендови, со задача нивните производи или понуди да ги престават со атрактивни фотографии.
Најголема заработувачка од 7.000 фунти (8.000 евра) Џек имал од една фотографија, додека Лорен за најскапата платена објава добила илјада фунти помалку.
Пред да почне да заработува преку Инстаграм, Џек (26) работел во сервис за теписи, а сега за живот заработува со промоции.- Јас работев секој ден од 9 до 17 часот и не ја сакав својата работа. Знаев дека треба нешто да сменам, затоа што врв ми беше опивање за викендот. Заштедив околу 3.000 фунти и одлучив да тргнам на пат, изјави Џек.
За сите оние кои сакаат да заработуваат по пат на Инстаграм тој порачува дека најважно е добро да се забавуваат и да ја следат својата страст.
- Ако го сакате тоа што го работите, поголеми се шансите да успеете, додава Џек.
Фотографиите најчесто ги прават еден час по изгревањето на Сонцето, затоа што тогаш локациите на кои работат најчесто се празни. Џек додадаве да се одбегнуваат користењето на филтери.
Моментно Џек и Лорен се наоѓаат на Бали.


Текстот е прочитан 3193 пати.
#
Караѓорѓевиќ на сексуално лекување во Буљарица, Туѓман во кревет со маќеата
Филмски локации за светските патници
Нема добар секс со политички противник
Плавшиќ открива пикантерии по излегувањето од затворот во Хаг: Милошевиќ ја газеше Библијата, Караџиќ е најголемиот шкопен петел
Пат околу светот за 80 дена со велосипед
15 минути дремка на секои 4 часа
Маша го прегази Путин
Од униформа во бикини
Бил гејтс чита, Бафет свири укулеле против стресот

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ДЕТАЛЕН ИЗВЕШТАЈ ОД СОБРАНИЕТО: НОВ ПРЕТСЕДАТЕЛ, ОБВИНУВАЊА ЗА ПУЧ, УПАД, МАСОВНА ТЕПАЧКА, РАСКРВАВЕНИ ГЛАВИ, ПОЛИЦИСКА АКЦИЈА, ОСУДИ И ОБВИНУВАЊА (ФОТО)
СДСМ и ДУИ вчера прескокнаа две точки од дневниот ред на конститутивната с...
ИЗЛОГ
Поглед
Пишува: Лејла САБИТ - Погледот, велат, е душата на човекот......

Во Франкфурт ќе се појави шестата генерација на "поло"
Септемврискиот Саем на автомобили во Франкфурт ќе му послужи на "Фолскваге...
"Пежо" ја одбележа титулата во женското рели со "208 блек едишн"
Одбележувајќи го освојувањето на титулата во ФИА рели шампионатот за жени,...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter