Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

03.02.2017, 11:09

Пукање кај Лувр во Париз, војник застрелал напаѓач со нож

Според информациите од РТЛ, потврдени и од полициски извори, еден војник отвори оган откако беше нападнат со нож во близина на Лувр во Париз.

Напаѓачот наводно се обидел да се пробие во Лувр, носејќи куфер, по што војникот го застрелал, а напаѓачот се здобил со сериозни повреди.

Министерството за внатрешни работи побара на Твитер да се даде „приоритет на интервенцијата на безбедносните и спасувачките сили ", по еден „сериозен настан за јавната безбедност кој е во тек".


Текстот е прочитан 1067 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
„За заедничка Македонија“ кон СДСМ: Откажете се и не гласајте за тирански претседател на Собрание (Фото)
Граѓаните дел од граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ кои веќ...
ИЗЛОГ
Убавина
Пишува Лејла САБИТ - Вистинска. Лажна. Природна. Вештачка......

"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
Германскиот производител на спортски автомобили, во просек, има профит од ...
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
Четвртата генерација на суперлимузината на "Ауди" ќе биде претставена на 1...
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Фиат" на Саемот во Женева ја претстави крос-верзијата на својот пикап мод...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter