Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

20.03.2017, 13:09

СКИЈАЧКИ СКОКОВИ

Во еден ден два пати срушен светскиот рекорд

Австрискиот натпреварувач Штефан Крафт постави нов светски рекорд во скијачки скокови откако во Викерсунд, Норвешка достигна 253,5 метри.

До рекордниот лет, Крафт стигна само неколку минути откако рекордот го собори Роберт Јохансон кој прелета 252 метри.
Пред саботниот натпревар, сопственик на рекордот беше Андреас Фанамел кој на оваа леталница имаше скок од 251,5 метри во 2015 година.


Текстот е прочитан 373 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
ФОТО - „За заедничка Македонија“ до ВМРО-ДПМНЕ: Не смеете да дозволите избор на претседател на Собрание кој нема да ја отфрли Тиранската платформа
Денес сме 29-ти ден откако излеговме на улица. Да им повториме на пратениц...
ИЗЛОГ
Убавина
Пишува Лејла САБИТ - Вистинска. Лажна. Природна. Вештачка......

"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
Германскиот производител на спортски автомобили, во просек, има профит од ...
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
Четвртата генерација на суперлимузината на "Ауди" ќе биде претставена на 1...
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Фиат" на Саемот во Женева ја претстави крос-верзијата на својот пикап мод...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter