Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

11.01.2017, 13:37

НБА

Дејвис за само 28 минути го реши Никс, Дерик Роуз исчезна

Стартниот плејмејкер на Њујорк никс, Дерик Роуз, исчезна цел ден и го пропушти поразот на неговиот тим од Њу Орлеанс пеликанс на домашен терен од 110:96.

Поранешниот МВП не побарал дозвола за отсуство од Никс, а од тимот се загрижиле и го барале во неговиот апартман и на телефон, но не успеале да го добијат. Роуз подоцна се јави, објаснувајќи му на тимот дека имал семејни проблеми и тоа во неговиот дом во Чикаго.
Ѕвездата на Пеликанс, Ентони Дејвис, одигра само 28 минути и постави неверојатен дабл-дабл од 40 поени и 18 скока. Џенингс со 18 и Кармело Ентони со два помалу поени беа најефикасни кај Никс.
Оклахома сити стигна до значајна победа на гостински терен против Чикаго булс од 109:94. Расел Вестбрук одигра 33 минути и му недостигаше само еден скок за нов трипл-дабл. Тој го заврши мечот со 21 поен, 14 асистенции и девет скокови. Стивен Адамс беше најефикасен кај Тандер со 22 поени.
Во третитот меч на програмата, Минесота тимбервулфс славеше на гости кај Далас маверикс со 101:92.


Текстот е прочитан 423 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
„За заедничка Македонија“ кон СДСМ: Откажете се и не гласајте за тирански претседател на Собрание (Фото)
Граѓаните дел од граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ кои веќ...
ИЗЛОГ
Убавина
Пишува Лејла САБИТ - Вистинска. Лажна. Природна. Вештачка......

"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
Германскиот производител на спортски автомобили, во просек, има профит од ...
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
Четвртата генерација на суперлимузината на "Ауди" ќе биде претставена на 1...
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Фиат" на Саемот во Женева ја претстави крос-верзијата на својот пикап мод...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter