Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

17.02.2017, 15:06

Кривични за селани од Трсино поради кражба на дрва

Полицијата поднесе кривични пријави против М.А. (51) и Ж.А. (51) од село Трсино поради основано сомнение за сторени кривични дела „спречување службено лице во вршење службено дејствије“ и „кражба на дрва“.

На 22 јануари годинава пријавените биле затекнати од шумската полиција кај местото „Крашт“, во атарот на село Трсино, со натоварени на трактор и приколка 1,6 кубни метри дабови огревни дрва без печат и документи. Усно им било наредено да го достават тракторот во ЈП „Македонски шуми“ - подружница Виница, а при одземање на моторната пила првопријавениот давал физички отпор.


Текстот е прочитан 331 пати.
#
Рочиштето за протестите пред општина Центар одложено, по 2000 евра казна за Катица Јанева и Фатиме Фетаи за непочитување на судијката
Пронајден осомничениот за убиството во Охрид
Во поштенска пратка пронајден хашиш
Ограбена бензинска пумпа во Арачиново
Во сообраќајка повредени илегално превезувани мигранти
Штипјанец намамил малолетничка преку фејсбук и полово ја нападнал
Претепани малолетници, приведени навивачи, каменувана полициската станица Центар
Пронајден мртов работник
Босанец, Сириец и Македонец осомничени за силување на 22-годишна девојка
Најмногу крадачки меѓу затвореничките

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
И Оги за 5000-тиот број на „Вест“
За јубилејниот 5000. број на Вест подготвивме и ексклузивна несе...
ИЗЛОГ
Вино
Пишува Лејла САБИТ - Скапо, евтино или наливно......

"Митцубиши" во Женева ќе го претстави кросоверот "еклипс"
По подолго време, "Митцубиши" на Саемот во Женева што ќе се одржи во март,...
"Опел" во офанзива со "кросленд икс"
"Опел" ги објави фотографиите и техничките детали од новиот компактен крос...
"Форд" ги откри адутите на новото "ГТ"
Иако првите примероци на "форд ГТ" од фабричката лента се симнаа кон крајо...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Печени компири со сланина
Приготвување: компирите и кромидот излупете ги, исечете ги на тркалца, пос...
Site Meter