Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

28.03.2017, 14:06

Време е за готвење

Потпечени палачинки

Потребно:

10 палачинки
200 г шунка
4 јајца
200 г кисела павлака
лебни трошки

Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја шунката, додадете ги павлаката и јајцата, сето тоа добро измешајте го и со смесата прелијте ги палачинките. Посипете ги со лебните трошки и потпечете ги во загреана рерна.


Текстот е прочитан 6579 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

58-ми ден протести за иднината на Македонија (Фотогалерија)
ИЗЛОГ
Брод
Пишува Лејла САБИТ - Има најубав поглед на свет......

Во Франкфурт ќе се појави шестата генерација на "поло"
Септемврискиот Саем на автомобили во Франкфурт ќе му послужи на "Фолскваге...
"Пежо" ја одбележа титулата во женското рели со "208 блек едишн"
Одбележувајќи го освојувањето на титулата во ФИА рели шампионатот за жени,...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter