Македонија Црна хроника Култура Скопје Живот Спорт Свет Бизнис барометар Калеидоскоп Култура свет
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

30.09.2009, 17:02

ФОЛК-ПЕЈАЧКАТА ЕЛЕНА ВЕЛЕВСКА ЌЕ ГО КРСТИ СИНОТ

Крштевката на Марко како свадба

Фолк-пејачката Елена Велевска во сабота во ресторанот "Тино" во Охрид ќе го крсти синот Марко, а славењето ќе биде со многу гости како свадба. Елена вели дека таа и Марјан немале можност да направат свадба и затоа за крштевањето на Марко повикале над 100 гости, од кои половина се колеги од естрадата. Поканети се Тања Новица, Благица Павловска Наум и Зуица, Марјан Коцев, Сузана Гавазова, Анета Љумаковска и многу други.
-Нема да биде крштевка. Ќе биде и како да е наша свадба и како фолк концерт, кога е со толку многу пејачи. Синот ќе го крстиме во црвката "Св. Троица", истата црква каде што ја крстевме и ќеркичката Софи. Марко го облековме во маки од петици до глава. Минатата недела во Скопје замо за неговата крштелна гардероба потрошивме 500 евра. Јас и тато Марјан ќе бидеме во иста тонска линија во црно-виолетова комбинација. Скапа но, посериозна комбинација бидејќи е журка во чест на Марко и тој треба да биде главен, вели Елена. (В.М.)


Текстот е прочитан 14055 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ИЗЛОГ
Пат(ување)
Пишува Лејла САБИТ - Актуелна приказна пролетва. Некој оди на ...

Изложба на олдтајмери в сабота во Скопје
Вкупно 80 автомобили и над 20 мотоцикли ќе бидат дел од 11. Меѓународна из...
"Фолксваген" е најпродаван во првите три месеци од 2016
"Фолксваген" и покрај очекуваниот пад поради аферата "Дизелгејт" е најпрод...
Малиот "хонда џез" ќе одговори на семејните задачи
Новиот "хонда џез" е можеби најпрактичниот и простран модел во класата на ...
БМВ го претстави дизелскиот монструм од 400 КС
Германскиот гигант "БМВ" премиерно го најави новиот дизел агрегат со огром...
Премиера на новото "ауди А5" на 2 јуни
Новото "ауди А5" за кое се зборуваше многу во последните месеци ќе има атр...
Колку кровните носачи влијаат на растот на потрошувачката на горивото?
Ако во гепекот во вашиот автомобил не можете да го сместите се она што сте...
ХУМАНОСТ
ХУМАНОСТ
Апел за помош на малата Ели
Топол дом за Жиката од Прибилци
Да и` помогнеме на Матеа побрзо да се врати во училиште кај своите другарчиња

ФотоОбјава на Христовото воскресение
ФотоФудбалска академија на ФК Вардар

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Колач од моркови
Подготовка: Изматете ги жолчките, маслото и шеќерот. Додадете ги топлата в...
Site Meter