Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО
Живот
И Оги за 5000-тиот број на „Вест“
За јубилејниот 5000. број на Вест подготвивме и ексклузивна несекојдневна фотосесија со к...
Мис 5 000
Со убава манекенка, облечена во гламурозна тоалета во бојата на "Вест" - црвена и со шампањско назд...
Мис значи дама
Моделот Надица Илова (22) од Кавадарци ќе ја претставува Македонија на интернационалниот избор "Леј...
Интервју со Ранко Петровиќ, сопственик на „Радио Бубамара“: "Златна бубамара" е ексклузивна од Вардар до Триглав
Во пресрет на 20-годишниот јубилеј на популарната манифестација "Златна бубамара на популарноста", ...
Се смеевме со Сашко и плачевме за Тоше
Тепачка за билети, размачкана шминка на дамите од смеење, актуелни шеги, ексклузивни музички гости ...
"Браво бенд" е веќе завршена приказна
Јас веќе не сум дел од групата "Браво бенд", вели пејачот Александар Тасевски, кој скоро една годин...
Тони во чест на легендите, Владо со бакнеж за девојките
Скопската публика завчера, во салата "Борис Трајковски", доби два концерта во еден. Хрватскиот пеја...
20 години "Златна бубамара на популарноста": Се смеевме со Сашко и плачевме за Тоше
Тепачка за билети, размачкана шминка на дамите од смеење, актуелни шеги, ексклузивни музички гости ...
БУМБАР НА ТВ НОВА: Секој ден од понеделник до петок (Видео)
Секој ден од понеделник до петок со почеток во 18 часот „БУМБАР НА ТВ НОВА“ со  Тања Атанасовс...
Прв заеднички концерт на Владо Георгиев и Тони Цетински
Хрватската музичка ѕвезда Тони Цетински и црногорската Владо Георгиев за првпат во кариерата ќе одр...
Откако ги зголемив градите, заштедив на градници
Фолк-пејачката Адријана Кеш се врати од Америка со преполни куфери. Таа вели дека купувала како ник...
21 член од Организацискиот одбор поднесоа оставки
УКРАИНА- Изборот на песна на Евровизија доби неочекуван удар откако 21 вработен во организациската ...
Тамара Ангеловска со "Тајно моја" од Тоше ги расплака сите
Младата пејачка Тамара Ангеловска, на гостување во албанската телевизија "Клан," отпеа рефрен од ба...
Станав експерт за вино
Српската манекенка и водителка Јелена Кикиќ (26) направи бум пред три години, на Хвар, кога прошета...
Документарен филм за уникатната љубовна приказна на Нора и Боби Додевски - Лајт мотив за младите ширум светот (Видео)
...
Нова песна на Анита Мицова
Македонската пејачка Анита Мицова, на денот на виното и на љубовта, ја промовираше својата нова пес...
Калиопи го расплака Загреб
Поп-ѕвездата Калиопи завчеравечер одржа спектакуларен концерт во Фабрика на културата во Загреб, Хр...
Вечер посветена на Арсен Дедиќ во Скопје
Во четврток од 19 часот, во Арт-центарот за современа уметност во Скопје, ќе се одржи вечер посвете...
"Плејбој" ја враќа голотијата
Фотографиите на речиси целосно разголените модели ќе се вратат на насловната страница на култното с...
"Мањифико" со награда за животно дело на "Златна бубамара"
Ансамблот "Мањифико" ќе ја добие наградата за животно дело на манифестацијата "Златна бубамара на п...
Не верував дека и во Македонија ќе завладее турбо-фолкот
Легендарниот српски фолк-пејач, Мирослав Илиќ, вчера беше во Скопје. На прес-конференција, го најав...
Наполнив 42, а се чувствувам како да имам 24 години
Не ги кријам годините, се гордеам со нив, вели фолк-пејачката Татјана Лазаревска, која завчера го п...
МОДНА НОЌ НА НЕВЕСТИ ВО "МЕРИОТ" - Свадба во Скопје (Фото)
Венчаниците на дизајнерите беа шик, разголените гради на манекенките предизвикаа шок, гостите се ту...
Парада на деколтеа на Модната ноќ на невести во „Мериот“ (Фото)
Венчаниците на дизајнерите беа шик, разголените гради на манекенките предизвикаа шок, гостите се ту...
Модна ноќ на невести во „Мериот“ (Фотогалерија)
Фото: Драган Перковски...
На Денот на жената најмногу ќе се радуваат мажите
Фолк пејачката Анета Арсовска, на четврти идниот месец ќе настапи во Германија....
Билетите за "Златна Бубамара на популарноста" продадени за три минути
Билетите за јубилејното издание на манифестацијата "Златна Бубамара на популарноста" се продадени з...
Од 2.100 до 3.600 денари за пијанистот
Во продажба се билетите за концертот на еден од најпознатите светски пијанисти Ричард Клајдермен, к...
Адел апсолутен победник на „Греми" наградите
Годинешното 59. доделување на „Греми“ музичките награди донесе целосен триумф за британската пејачк...
Си купив дом, сега е на ред дечко
Популарната фолк-пејачка Стојне Николова (22) си купи стан во Скопје, и веќе нема да патува на рела...
Вежбам за свадба
ТВ-водителката и новинарка Милена Антовска (30) ќе биде невеста утревечер, на 5. Модна ноќ на невес...
Искрено со Весна Бејби Петрушевска: Депресијата е најжестоката битка во животот
Актерка, писателка, мајка, домаќинка или Кирил, Мина, театар, книга, стендап, љубов, живот... Сето ...
Рег ен Боун Мен на "Егзит"
Авторот на еден од најголемите светски хитови во моментов "Човек", британскиот соул-музичар Рег ен ...
Забава "Постапи правилно" во Скопје
На 14 февруари, во МКЦ, во 21 часот, ќе се одржи скопското издание на "Постапи правилно", забава шт...
Свадба во август
Фолк-пејачката Сања Апостоловска-Сани завчеравечер се омажи за својот дечко Мартин Гроздановски, со...
Раскошни невести ќе ги заменат романтичните
По спектакуларната прва колекција под новиот бренд "Кларис" лани во ноември, дизајнерката Тања Коке...
Во венчаница на студ како во бунда во лето
Манекенката Елена Ангеловска од модното студио "Црнокрак" стана невеста за фотосесијата за претколе...
Да ја славиме разноликоста
Клучната порака на Евросонг 2017, логото "Да ја славиме разноликоста", ќе биде надополнета со креат...
Јубилејниот роденден го прославив кај девојка ми
Поп-пејачот Александар Белов вчера наполни 30 години. Јубилејниот роденден го помина во Крагуевац, ...
Бијонсе ми го отвори патот
Нена Мицева (18) од Скопје учи во средното медицинско училиште, но поради својата љубов кон музикат...
„Вест“ со Владо Георгиев пред концертот во Скопје: До уши сум вљубен во ќерка ми
Црногорскиот пејач и композитор Владо Георгиев и хрватскиот пејач Тони Цетински ќе одржат заеднички...
Карлеуша го опцу Ван Перси и го проколна да си ја скрши ногата
За време на осминафиналниот меч од Купот на Турција помеѓу Фенербахче и Бешикташ, холандскиот фудба...
Сакам да изгледам секси и по 40-тата
Фолк-пејачката Ирена Спасовска сериозно се посвети на себе. Таа вели дека поради професијата, не се...
Една деценија од првиот настап
Групата "Бернајс пропаганда" на 17. и 18. овој месец ќе одржи два концерта во МКЦ....
Концерт на "Стринг форсис" во МКЦ
Групата "Стринг форсис" в петок ќе одржи концерт, во Младинскиот културен центар....
Во Мелбурн ќе го славиме Тримери
Фолк-пејачката Сузана Гавазова по пауза од неколку години им се врати на турнеите. Таа минатата нед...
Трансот е единствена терапија која ви треба
По Амстердам, а пред Малта и Буенос Аирес, германската и светска диџеј ѕвезда, Пол ван Дајк викендо...
Саем на венчавки од 17до 19 март во Скопје
Магазинот "Во бело" го најавува 7. Саем за венчавки, кој ќе се одржи во гламурозните сали на хотело...
Во Вал Торенс поинаку се доживуваат зимските спортови
Веќе петта сезона скијам слободен стил и оваа сезона му се посветувам на скијањето по длабок снег и...
Хелена Роза е бремена
Поранешната водителка Хелена Роза, која сега живее во Нов Зеланд, ќе стане мајка по втор пат. Хелен...
Не снимав сцена со Теа за да не ме утепа татко и
Младата поп-пејачка Теа (23) се разголи во новиот спот за песната "Рушевини", во која $ гостува Вла...
Нè виде 60.000 публика во земјава и во странство
"Минатата година ја завршивме со успех и се надеваме дека годинава што доаѓа, ќе биде уште поуспешн...
Јана Бурчевска ќе пее прва во Киев
Јана Бурчевска, македонската претставничка на Евросонг во Киев, ќе настапи прва во второто полуфина...
Сон ми е да промовирам македонски бренд
Моделот Ивана Ангеловска (18), која со семејството живее и работи во Мелбурн, Австралија, досега ре...
На публиката и се допадна хуморот, а не сексуалната ориентација
Со македонската хумористична серија "Преспав", која неодамна заврши и се прикажуваше во ноќниот тер...
Александар Галоски по Пол ван Дајк
Утревечер од 21 часот, во Скопје, во "Метрополис арената", со свој целовечерен сет ќе гостува герма...
И Македонија во трка за учество на Модната недела во Лондон
Во тек се подготовките за регионален проект поврзан со модата, кој е прв од ваков вид на Балканот и...
Тамара го преработи евровизискиот хит "Тишина" на Рона Нишлиу
Младата пејачка Тамара Ангеловска го преработи евровизискиот хит "Тишина" (Сус), со кој настапи Рон...
Клајдерман ќе ја свири "Балада за Аделина" во МОБ
Познатиот француски пијанист Ричард Клајдерман ќе одржи концерт во Скопје, на 1 април, од 20.30 час...
Од детски фестивали до мјузикл за Тоше
Антониа Гиговска и Денис Димовски ќе ги имаат главните улоги во мјузиклот "Тајно моја", посветен на...
Приказни што создадоа еротски фантазии
Светската кинематографија изобилува со секси сцени кои на сите нам ни се врежани во меморијата....
Од Пол ван Дајк до Цеца
Заедничките концерти се тренд за поп-ѕвездите од соседството. Оваа зима, во Скопје ќе се одржат два...
Наташа Малинкова: Се разголувам како Бијонсе и Ријана (Жешко фото)
Секоја нова песна поп-пејачката Наташа Малинкова ја најавува со нова фотосесија. Таа вели дека го н...
„Вест“ со Бранко Грков, македонски каскадер во една од најпопуларните германски сериии "Аларм за Кобра
Дваесет и шестгодишниот штипјанец Бранко Грков ги фасцинира светската и македонската филмска кинема...
"Ајде сонце зајде" - стари песни со нови аранжмани
Фолк-пејачот Далибор Ѓошиќ сними спот за народната песна "Ајде сонце зајде", која е снимена со нов ...
Актерот Шаја Лабаф уапсен за физички напад
САД - Актерот Шаја Лабаф беше уапсен рано вчера, откако се расправал со друг маж пред музеј во Њујо...
Почина комичарката Мери Тајлер Мур
САД - Мери Тајлер Мур немаше сè во нејзината комична серија во '70-тите, но она што го имаше беше д...
Димитар, дај и на Сара од она убавото
Поп-пејачката и член на жирито Сара Мејс, позната по модните трансформации завчера се појави во сво...
На моите песни се вљубуваат и се разведуваат
Фолк-пејачот Боби Павловски, кој е актуелен по песната "Само една ноќ", најавува спот за истата пес...
Гламурозниот Холивуд се пресели во Париз
Кендал Џенер, Бела Хадид и 17-годишната Лили Роуз-Деп, ќерката на Џони Деп, ја предводеа ѕвездената...
Со новата долна облека ќе го израдувам сопругот
Фолк-пејачката Тања Јовановска-Трајковска е презадоволна од првата турнеја во Канада, каде што веќе...
"Златна бубамара" ќе слави 20 години
Познатото шоу "Златна бубамара на популарноста" годинава ќе прослави 20 години. Јубилејното 20. изд...
Нова песна и фотографии во чест на роденденот на Тоше
Во чест на 36-тиот роденден на македонската и балканска музичка ѕвезда Тоше Проески денеска Фондаци...
При-пејд наградна игра на „Македонски Телеком“: Автомобилот за корисник од Куманово
Јетмир Рушити од Куманово е среќниот добитник на автомобилот „Volkswagen UP“, главната награда од п...
Гавазова: Се враќам на сцена, ќерките ќе ми ги чуваат две дадилки
Фолк-пејачката Сузана Гавазова, по четири години пауза, повторно е подготвува за турнеја во Австрал...
Влатко Илиевски се враќа во "Морал"
Рок-пејачот и актер Влатко Илиевски, по неколкугодишна пауза, повторно е активен како вокал и како ...
Тајсон: Се сексав со Наоми Кембел во тоалет
Легендарниот боксер Мајк Тајсон живееше бурен живот кој го пратеа бројни скандал, а во својата авто...
Наумче Мојсовски: Мојата Марија го роди Стефан
Ракометарот Наумче Мојсовски по втор пат стана татко. Неговата сопруга Марија го роди синчето ...
Првата ќерка како прва дама
Се поставува и прашањето дали првата ќерка ќе стане де факто прва дама, особено имајќи предвид дека...
Деценија без Тоше со голем концерт и со албум
Да беше жив Тоше Проески, утре ќе наполнеше 36 години....
Калиопи на турнеја низ Босна и низ Хрватска
Поп-ѕвездата Калиопи се подготвува за регионална турнеја, која ќе опфати неколку града во Босна и Х...
Со свекрва ми плачевме од среќа
Фолк-пејачката Адријана Бојковска се сврши со нејзиниот дечко Мартин Костадиновски, со кого е во вр...
"Дипломатик бенд" со видеоколекција од 17 преработени македонски народни евергрини
Музичкиот состав "Дипломатик бенд" ја промовираше својата најнова видеоколекција, составена од 17 п...
Не се враќаат од натпревари без награди
Сестрите Илина (10) и Ева (6) Соколовски, кои со семејството живеат во германскиот град Билсеф, ги ...
Си го изгорев газето
Фолк-пејачката Татјана Лазаревска, која веќе две години живее во Мелбурн, Австралија, при подготовк...
Со скијањето полниме батерии за цела година
Планините, снегот и скијањето се неодминливи и задолжителни секоја зима во семејството Црнокрак....
Српската диџејка Шугар Лоби со настап во Прилеп
Љубителите на технозвукот ќе уживаат во настапот на белградската диџејка Шугар Лоби вечерва во клуб...
На 25 јануари финале на "Кастинг талент шоу" во МОБ
Финалето на кое ќе се изберат победниците за мјузиклот "Тајно моја" ќе се одржи на 25 јануари, во М...
Мајка и ќерка со ист стил
Дизајнерката Олгица Ѓоргиева подготвува детска колекција. Станува збор за елегантни и стилски модни...
Стил кој влезе во историјата
САД (Телеграф) - Меланија Трамп в петок ќе ја облече, можеби, најважната тоалета како прва дама....
"Фолтин" со концерт во чест на Боуви
В петок, Младинскиот културен центар во Скопје ќе слави јубилеј - 45 години, со богата музичка и ку...
Нова песна на "Нуне брадрс" и Војче Петрушев
Дуетот "Нуне брадрс" и хармоникашот Војче Петрушев снимија нов спот за песната "По патот"...
Тоше Проески со најдобра преработка на песна од Џорџ Мајкл
Австралиската веб-страница "Њус" неодамна ја објави својата анализа на најдобрите и на најлошите св...
Куќи на славните што никој не сака да ги купи
САД - Кога некоја славна личност ќе понуди на продажба куќа или стан во кои живееле, не мора да зна...
Том Харди: Не сум секс-симбол
ВЕЛИКА БРИТАНИЈА - Холивудскиот актер Том Харди (39) не знае да прифати комплимент, бидејќи му е не...
Сноубордингот ми е исклучување од градот
Поп-пејачката Дани Димитровска неодамна го заврши снимањето на својот нов албум, кој наскоро ќе го ...
Што ќе облече Меланија Трамп за инугурацискиот бал
Иако некои американски дизајнери, како Том Форд и Марк Џејкобс, децидно се изјаснија дека нема да ј...
Анета Наковска во Вевчани ја промовира "Моминска клетва"
Фолк-пејачката Анета Наковска вечерва ќе настапи на Вевчанскиот карневал со колегите Ефто Пупиноски...
Покрај ракетата Аполо, чувството е безвременско
Вложив многу за мојот сон да стане реалност. Како најмлад ментор носам со себе и тежина, но и предн...
Убави се, треба да докажат дека се и паметни
ФИЛИПИНИ - Тие, можеби, се познати по светкавите коси, совршената шминка и по секси облините, но ов...
Празнична акција на фестивалот "Егзит" за "Лето на љубовта 2017"
Празничната акција за најголемиот фестивал во Југоисточна Европа, "Егзит", ќе трае до 15 јануари, и...
Во Италија ми се запалија четирите мотори и направив бум
Фолк-пејачот Јордан Митев започна да работи на својот најнов албум, за кој веќе на големо ги снима ...
Миле Кузмановски со нови песни и албум
Фолк-ѕвездата Миле Кузмановски наскоро ќе снима две нови песни кои ќе се најдат на неговиот нов алб...
"Планктонс" со концерт во МКЦ
Скопското трио "Планктонс" на 27 јануари ќе одржат концерт во скопскиот Младински културен центар....
"Бернајс пропаганда" и "Таксират" на фестивалот "Еуросоник" во Холандија
Домашниот бенд "Бернајс пропаганда" и музичкиот фестивал "Таксират" ќе гостуваат на најпрестижниот ...
Најмодерните жени во светот
На листата има холивудски актерки, музички икони, модни дизајнери, стилисти, најпопуларните дами на...
Розовата боја го намалува апетитот
САД - Розовата боја не е само заштитен знак на американската компанија за долна облека "Викторија с...
Џоли и Пит ќе ги разведува приватен судија
САД - Анџелина Џоли и Бред Пит постигнаа договор за бракоразводната постапка зад затворени врати и ...
Тони Михајловски го сврши синот Александар
Уметничкиот директор и актер Тони Михајловски ќе стане свекор. Неговиот син, актерот Александар Мих...
Биба Додева ја омажи ќерката за Португалецот Хумберто
Поп-пејачката и претседателката на Здружението "Борка" Биба Додава почетокот на 2017 ја започна со ...
Четкар во март на фестивалот "Џава Џез " во Индонезија
Македонскиот џез гитарист Владимир Четкар е првиот македонски музичар кој ќе настапи на еден од нај...
Нашинците во Канада уживаат во нашите песни
Фолк-пејачките Џесика Палашоска и Татјана Стефановска новогодишните и божиќните празници ги поминаа...
Годината кога умре љубовта
САД - Кога станува збор за љубовта, лесно е срцето да му даде пауза на умот и безгрижно да скокате ...
Дрејк, Џастин Бибер и Ријана најпреслушувани пејачи во 2016 година
Последниве години музика се повеќе се слуша преку сервисите за објавување и емитување музички нумер...
Лани одморавме, годинава повеќе ќе пееме
Многумина ќе се сложат со македонските поп-пејачи дека ова не беше многу активна година за домашнат...

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
И Оги за 5000-тиот број на „Вест“
За јубилејниот 5000. број на Вест подготвивме и ексклузивна несе...
ИЗЛОГ
Вино
Пишува Лејла САБИТ - Скапо, евтино или наливно......

"Митцубиши" во Женева ќе го претстави кросоверот "еклипс"
По подолго време, "Митцубиши" на Саемот во Женева што ќе се одржи во март,...
"Опел" во офанзива со "кросленд икс"
"Опел" ги објави фотографиите и техничките детали од новиот компактен крос...
"Форд" ги откри адутите на новото "ГТ"
Иако првите примероци на "форд ГТ" од фабричката лента се симнаа кон крајо...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Печени компири со сланина
Приготвување: компирите и кромидот излупете ги, исечете ги на тркалца, пос...
Site Meter